Michele Gazzoli (Astana Qazaqstan Development Team) zwyciężył podczas ostatniego etapu tegorocznej edycji wyścigu Dookoła Bułgarii, etapowe podium uzupełnili Félix Stehli (EF Education-NIPPO Development Team) i Matúš Štoček (ATT Investments). Triumf w klasyfikacji generalnej odniósł Czech Michal Schuran (ATT Investments), drugą lokatę ze stratą 27 sekund zajął wcześniej wspomniany Gazzoli a trzeci, tracąc 29 sekund, był Stehli.

Ostatni odcinek bułgarskiej imprezy startował w Sliven i po 129 kilometrach rywalizacji finiszował w miejscowości Schumen. Najtrudniejsze podjazdy ulokowane były w początkowej fazie zmagań. W biało-zielonych koszulkach ekipy Voster ATS Team w bułgarskim wyścigu startują: Artur SowińskiPiotr BrożynaMateusz GrabisMateusz KostańskiPatryk Stosz i Maciej Paterski.

Bułgarski wyścig był bardzo udany dla polskiej drużyny Voster ATS Team. Ich łupem, za sprawą Mateusza Grabisa i Patryka Stosza, padły dwa etapowe skalpy, a Piotr Brożyna i Maciej Paterski uplasowali się kolejno na dziewiątym i dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy etap zakończył się sprintem z około 50-osobowego peletonu, ostatnie metry biegły nieco pod górę co odpowiadało dynamicznym kolarzom.

Tę okazję świetnie wykorzystał będący ostatnio w wysokiej formie Włoch Michele Gazzoli i zgarnął swój drugi etapowy sukces na tym wyścigu. Czech Michal Schuran pewnie dojechał w czołowej grupie i utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę w „generalce”. Dzisiejszy etap był nieco mniej udany dla Polaków, najwyżej dojechał Patryk Stosz, który zajął 24. miejsce.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułVuelta a España 2023: Bohaterowie szóstego etapu o swoich odczuciach [wypowiedzi]
Następny artykułWybrzeżem Kwiatu Pomarańczy – zapowiedź 7. etapu Vuelta a España 2023
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.