Grupo Deportivo Bike Like, czyli spółka zarządzająca byłą ekipą pro-kontynentalną Geox-TMC ogłosiła, że wygrała sprawę w szwajcarskim sądzie. Proces dotyczył sponsora drużyny, który nie do końca wywiązał się ze swojej umowy i doprowadził do upadku teamu pod koniec sezonu 2011.

Szwajcarski Sąd Najwyższy zarządził, że spółka TMC Italia SpA musi zapłacić 6.300.000 euro innemu podmiotowi – Grupo Deportivo Bike Like, podtrzymując tym samym wyrok Sądu Arbitrażowego w Lugano, wydanym 25 lipca 2011.

Oparta na hiszpańskich kolarzach ekipa z “drugiej dywizji”, wygrała za sprawą Juana Jose Cobo jeden z Wielkich Tourów, czyli Vuelta a Espana. Kilka tygodniu później, Geox nagle wycofał się ze sponsoringu. Doprowadziło to do upadku zespołu. Zawodnicy zostali bez kontraktów na następny sezon w momencie, gdzie prawie każda drużyna, miała już skompletowany skład na rok 2012.

Mauro Gianetti – szef drużyny i prezes Grupo Deportivo Bike Like wytoczył proces potentatowi obuwniczemu, gdyż miał podpisaną trzyletnią umowę sponsorską z włoską firmą, co za tym idzie – Geox, nie wywiązał się z kontraktu. Przypomnijmy, że grupa działała tylko jeden sezon.

“TMC Italia SpA – firma, której nazwa była wszędzie po zwycięstwie Juana Jose Cobo w Vuelta a Espana, po prostu nas wykorzystała. Wylansowali swoją markę Geox na całym świecie i zerwali z nami umowę”, czytamy w oświadczeniu Grupo Deportivo Bike Like.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej