Zwycięzca Vuelta a España – Juan José Cobo, wreszcie przejrzał na oczy i zdecydował się na poszukiwanie nowego zespołu. Jego dotychczasowi szefowie, z rozpadającej się ekipy Geox-TMC, nie znaleźli innego sponsora na sezon 2012.

Choć ostateczna lista zespołów UCI Professional Continental (druga dywizja), zostanie podana 12 grudnia, to dziś minął termin składania dokumentów przez ekipy ubiegające się o ten status.

Firma Geox ogłosiła pod koniec października, że wycofuje się z kolarstwa, zostawiając zespół na lodzie. Szefostwo drużyny, negocjowało z wenezuelską organizacją turystyczną „Venezuela País de Sueño” (Wenezuela kraina marzeń), jednak rozmowy nie zakończyły się kompromisem. Główny dyrektor drużyny, Mauro Gianetti twierdził jeszcze w ubiegłym tygodniu, że zespół jest w trakcie rozmów z dużą międzynarodową firmą, jednak i ta opcja zakończyła się fiaskiem.

„Nie możemy kłamać. Prawda jest taka, że nie mamy nic”, powiedział inny przedstawiciel drużyny – Josean Martin.

Jeden z liderów drużyny, Juan Jose Cobo przyznał, że jego agent jest w kontakcie z innymi zespołami. Hiszpan przejdzie do innej drużyny, jeśli pojawi się oficjalny komunikat dotyczący przyszłości, byłej już drużyny Geox-TMC. „Cały czas miałem nadzieję na jakiś przełom, ale jeśli w najbliższych dniach nic się nie wydarzy, muszę zgodzić się na inne opcję”.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments