© Unipublic/Photogomez Sport

Hiszpański dziennik „AS” donosi, że Juan Jose Cobo nie skorzystał z prawa do odwołania się od decyzji Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która za stosowanie zakazanej substancji nałożyła na niego karę za lata 2009-2011. Oznacza to, że zwycięzcą wyścigu Vuelta a España 2011 jest Chris Froome (Team INEOS). 

Juan Jose Cobo przebywający obecnie na kolarskiej emeryturze wygrał wówczas hiszpańską Vueltę pokonując o 13 sekund Chrisa Froome’a oraz o minutę i 39 sekund Bradleya Wigginsa. Dokonał tego w barwach drużyny Geox – TMC.

Jednak w czerwcu bieżącego roku Międzynarodowa Unia Kolarska ogłosiła, że w latach 2009-2011 znaleziono nieprawidłowości w paszporcie biologicznym Hiszpana. Miał miesiąc na odwołanie się od tej decyzji, ale według informacji dziennika „AS” nie skorzystał z tego prawa. Oznacza to, że zwycięzcą tamtego wyścigu jest Chris Froome.

Pomimo że UCI nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia, to na jej oficjalnej stronie internetowej jako zwycięzca Vuelty 2011 widnieje Chris Froome. Oznacza to, że kolarz Team INEOS jest pierwszym brytyjskim zwycięzcą wielkiego touru. Do tej pory mianem tym mógł poszczycić się sir Bradley Wiggins, który jednak pozostaje pierwszym zwycięzcą Tour de France z Wielkiej Brytanii.

Zrzut z ekranu z oficjalnej strony internetowej UCI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments