fot. EF Education First

Dyrektorzy sportowi w drużynie EF Education First wpadli na pomysł, aby zawrzeć niepisaną umowę o nieużywaniu przez kolarzy startujących w Tour de France 2019 telefonów komórkowych podczas obiadu. Wszystkim ten pomysł bardzo się spodobał. 

– To był pomysł dyrektorów sportowych, ale kolarze go kupili. Pomyśleli: „Tak, nie powinniśmy przy stole siedzieć w naszych telefonach. Powinniśmy rozmawiać”. Kolarze zgodzili się, aby ten pomysł stał się regułą. Ustanowiliśmy to wspólnie – prawdziwa demokracja

– powiedział Jonathan Vaughters gazecie „Business Insider”.

[używać telefon komórkowy podczas obiadu] to tak, jakby jeść z otwartą buzią. Podczas obiadu powinno się próbować nie używać telefonów komórkowych. Jeśli ktoś do ciebie w tym czasie dzwoni, to odbierz i powiedz, że oddzwonisz później. U nas zazwyczaj toczy się przy stole dyskusja, więc siedzenie w smartfonach nie jest problemem. JV [Jonathan Vaughters] jest jednak inteligentnym facetem, więc jestem pewien, że chodzi mu nie tylko o fizyczne aspekty, ale również osobowościowe

– dodaje jeden z kolarzy drużyny Simon Clarke.

„Business Insider” powołuje się na nowojorską psychoterapeutkę Jordanę Jacobs, która uważa, że zbyt częste korzystanie z telefonów komórkowych odciąga od tak zwanego bycia „tu i teraz”. W rezultacie spędzanie zbyt dużej ilości czasu w mediach społecznościowych, ciągłe otrzymywanie powiadomień i spanie obok swojego smartfona zabija produktywność.

Z kolei wyniki badań opublikowane w „Journal of Experimental Social Psychology” pokazały, że korzystanie ze smartfonów podczas posiłków prowadzi do nieznacznego, ale jednocześnie widocznego obniżenia radości z jedzenia.

Tymczasem podczas jedenastego etapu zarówno Sebastian Langeveld, jak i Michael Woods zaliczyli kraksy, ale nie doznali żadnych złamań, dzięki czemu będą kontynuować jazdę. Kolejne dni w Pirenejach nie będą jednak łatwe zwłaszcza dla Sebastiana Langevelda, który zdarł trochę skóry, mocno uderzył się w łokieć i w żebra. Także Michael Woods upadł na żebra i w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej drużyny EF Education First przyznał, że czuje się dość niekomfortowo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments