Hiszpański zespół Geox ma nadzieję na pozyskanie nowego sponsora, przed kolejnym przydziałem licencji dla ekip Professional Continental, który odbędzie się 20 listopada. Ekipa ma problemy, ponieważ jej sponsor – producent butów nagle wycofał się z kolarstwa. Ostatnio pojawiło się zainteresowanie ze strony wenezuelskiej organizacji turystycznej – „Wenezuela País de Sueño” (Wenezuela – kraina marzeń).

Według różnych źródeł, kierownik zespołu Mauro Gianetti i jeden z dyrektorów sportowych – Josean Fernández Matxin, wyjechali w ubiegły czwartek do Ameryki Południowej, w celu negocjacji umowy z władzami Wenezueli. „Mam nadzieję, że będzie to początek wielkiego projektu! Marzenia mogą stać się rzeczywistością, za sprawą krainy marzeń!”, napisał Matxin na swoim Facebook`u. Opublikował tam również zdjęcie z jednego ze spotkań.

Tym samym, europejskich dyrektorów ekipy, mają wspomóc zawodnicy z Wenezueli. W tym gronie, znaleźć ma się m.in.: zwycięzca rankingu UCI America Tour – Miguel Ubeto, który dołączy do ekipy, jeśli ta nadal będzie kontynuowała działalność. „Wenezuela País de Sueño, będzie profesjonalnym zespołem, w którym mam nadzieję wygrywać i promować nasz kraj”, napisał Ubeto na swoim profilu w portalu Tweeter.

Gianetti i Matxin, mają już mniej niż tydzień by sfinalizować umowę, która uratuje zespół. W ekipie, nadal ma ścigać się triumfator Vuelta a Espana 2011 – Juan José Cobo.

Andrzej

Poprzedni artykułOstateczny werdykt CAS ws. Contadora, na początku stycznia
Następny artykułIgor Anton przejedzie tylko jeden Wielki Tour?
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments