Szefostwo drużyny Geox-TMC nie ma już nadziei na znalezienie nowego sponsora. Dyrektorzy sportowi byłej już ekipy pro-kontynentalnej, pomagają obecnie w szukaniu nowych miejsc pracy dla swoich podopiecznych.

Jeden z dyrektorów drużyny – Josean Matxin powiedział, że w poniedziałek dostał informację od Międzynarodowej Unii Kolarskiej o zakończeniu procesu składania wniosków. Niestety Hiszpan nie dostarczył gwarancji finansowych, co oznacza koniec marzeń o przetrwaniu drużyny.

Cały sztab Geox-TMC, będzie teraz pomagać kolarzom w znalezieniu nowego pracodawcy. Jednym z zawodników bez kontraktu jest Juan Jose Cobo, który wygrał w tym roku wyścig Vuelta a Espana. Hiszpan przyznał, że wczesną jesienią odrzucił oferty gwarantujące zarobek nawet do miliona euro rocznie od innych ekip, by pozostać w Geox`ie. Niestety po wycofaniu się sponsora, jest to niemożliwe.

Dla Cobo znalezienie nowego pracodawcy prawdopodobnie nie będzie większym problemem. Pytanie co z innymi kolarzami? Denis Menchov jest bliski transferu do Katushy. Inni kolarze już wcześniej szukali nowych ekip. Barwy klubowe zmienili: Mauricio Ardila i Fabio Duarte (Columbia-Coldeportes), Fabio Felline (Androni Giocattoli), Matteo Pelucchi (Europcar), Daniele Ratto (Liquigas), Xavier Florencio (Katusha), Daniele Colli (Team Type 1), Matthias Brändle (Team NetApp). Z kolei Carlos Sastre zapowiedział przejście na sportową emeryturę.

Andrzej