Hiszpański weteran Geox-TMC – David Blanco, powiedział po tym jak obuwniczy potentat wycofał się z kolarstwa, że główny sponsor jego ekipy, cierpi na „brak skrupułów i moralności”. Włoska firma, wycofała się ze sportu miesiąc po triumfie swojego kolarza, Juana José Cobo w Vuelta a España.

Dla hiszpańskich mediów, Blanco powiedział, że nie był zaskoczony wiadomością o wycofaniu się Goex`u w trakcie sezonu. „Od samego początku, ludzie z Geox działali nieprofesjonalnie. Poznaliśmy ich prawdziwe oblicze. Nie obchodzi ich, że przez takie działanie zostawiają kilkadziesiąt osób bez pracy. Jeśli chcieli się wycofać, powinni zrobić to po dżentelmeńsku i podziękować nam tuż po Vuelcie. Wycofując się tak późno, pokazali swój brak skrupułów i moralności”.

36-letni Hiszpan powiedział również, że jest pewny tego, iż szef drużyny Mauro Gianetti i dyrektor sportowy Joxean Fernández znajdą nowego sponsora na sezon 2012. „Jestem spokojny o to. Osobiście, nie mogę zrobić wiele, ale mam zaufanie do Mauro i jego współpracowników”, zaznaczył na koniec.

Andrzej

Poprzedni artykułVolodymir Gustov na dłużej w Saxo Bank-Sungard
Następny artykułMiguel Indurain o współczesnym kolarstwie
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments