Volodymir Gustov, przedłużył kontrakt z Saxo Bank-Sungard. Doświadczony kolarz z Ukrainy, jest zadowolony z pobytu w ekipie Bjarne Riis`a.

“Volodymir jest jednym z najbardziej lojalnych i wiarygodnych kolarzy w peletonie. Jest bardzo doświadczonym i uniwersalnym kolarzem”, wyjaśnia Riis. “Jest bardzo lubiany przez swoich kolegów  w drużynie, więc jestem zadowolony, że przedłużyliśmy umowę o kolejny rok”.

34-letni Gustov, ponownie wrócił do Saxo Bank-Sungard na początku tego roku, po dwóch sezonach spędzonych w Cervelo Test Team. Wcześniej ścigał się w Team CSC od 2006 do 2008.r. Zawodowcem jest od 2000 roku, kiedy to karierę rozpoczynał w Fassa Bortolo.

Startował w tym sezonie m.in. w: Vuelta a Espana i Giro d’Italia, gdzie jak sam powiedział: „odegrałem ważną rolę w zwycięstwie Alberto Contadora”, zaznacza Ukrainiec.

“Miałem wiele wspaniałych wspomnień z tym zespołem, więc bardzo cieszy mnie fakt, że wróciłem do Bjarne Riisa. Lubię pracować zarówno z nim, jak i z jego personelem. Panuje tutaj dobra atmosfera”, kończy Gustov.

foto: sbs.com.au

Andrzej