Jarosław Marycz i Rafał Majka będą liderami ekipy Saxo Bank – Sungard na rozpoczynającą się 31  lipca 68. edycję Tour de Pologne UCI World Tour. Polacy mają odgrywać kluczowe role, a czarnym koniem rywalizacji ma być Rafał Majka.

Dla Rafała Majki to pierwszy sezon w gronie zawodowców, ale już kilkukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony. Najmocniejszą stroną 21-letniego kolarza jest jazda w górach, dlatego jeśli chodzi o klasyfikację generalną, najprawdopodobniej będzie on liderem zespołu. Byłoby to nie lada wyróżnienie, szczególnie, że będzie to debiut Majki w Tour de Pologne.

Niemal  po każdym wyścigu ogromne słowa  pochwały zbiera od dyrektorów sportowych Jarosław Marycz. Uchodzi on za jednego z najwaleczniejszych kolarzy w peletonie, a jego ataków na ostatnich kilometrach obawiają się wszyscy. W ubiegłym roku był piąty na otwierającym Tour de Pologne etapie do Warszawy, a do największych sukcesów 24-latka należy wicemistrzostwo Europy młodzieżowców ze startu wspólnego oraz mistrzostwo Polski w jeździe na czas.

Pozostała część ekipy będzie nastawiona głównie na sprinty, choć nie brakuje w niej również  wszechstronnych kolarzy, jak Luksemburczyk Laurent Didier czy wicemistrz Włoch w jeździe na czas Manuele Boaro. Na starcie zobaczymy również Duńczyka Jonasa  Aaena  Jorgensena, ale nasze oczy powinny być zwrócone na dwójkę Argentyńczyków.

Mowa tu o braciach Lucasie Sebastianie i Juanie Jose Haedo. Pierwszy z nich, przed rokiem w Katowicach finiszował na drugiej pozycji. Bardziej utytułowany Juan Jose w Polsce nie błyszczał, ale zawsze trzeba na niego uważać, gdyż pochwalić się może triumfami etapowymi w takich wyścigach jak: Criterium du Dauphine Libere, Tirreno-Adriatico czy Tour of California.

źródło: Lang Team