Czterech Włochów i trzech Belgów znalazło się w składzie Quick Stepu, który 31 lipca pojawi się na starcie 68. edycji Tour de Pologne. Ósmym kolarzem w ekipie jest Holender, startujący z licencją Curacao – Marc de Maar.

Quick Step przysyła do Polski bardzo wyrównany skład i ciężko  wskazać lidera. Przed dwoma laty bardzo dobrze wypadł Włoch Francesco Reda, który był czwarty na etapie do Krynicy Zdrój i Zakopanego, a w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce. Bardzo ciekawym kolarzem jest Kevin Seeldraeyers. Najlepszy kolarz do lat 25 w Giro d’Italia 2009 uchodzi za jeden z największych talentów w Belgii jeśli chodzi o jazdę po górach. W tym roku błysnął na Giro zajmując trzecie miejsce na etapie do San Pellegrino Terme oraz był 9. w Volta a Catalunya.

Dwójką kolejnych Belgów, którzy wystartują w Tour de Pologne są Kristof Vandewalle, dla którego jest to pierwszy sezon w gronie ProTeams oraz zaledwie 20-letni Guillaume van  Keirsbulck. Uznanymi zawodnikami w peletonie są również Włosi: Davide Malacarne i Dario Cataldo.

Najbardziej znanym kolarzem jest jednak Francesco Chicchi. Włoski sprinter w swojej karierze wygrał już kilkanaście wyścigów, a najbardziej prestiżowe to sukcesy etapowe w: Tour of Denmark, Tour of Qatar, Tour of California, Tour Down Under, Volta Ciclista a Catalunya i Tirreno–Adriatico. Chicchi to również młodzieżowy mistrz świata z 2001 roku.

źródło: Lang Team