Nie mamy żadnych planów by połączyć się z kimkolwiek” – powiedział rzecznik prasowy Saxo Bank, SunGard Anders Damgaard.

Tym samym zaprzeczając pogłoskom w mediach o fuzji Saxo Bank i Astany. “Po połączeniu Leopard Trek i RadioShack, wiele plotek ukazuje się na temat łączenia zespołów i tworzenia super teamów, są to tylko spekulacje” – dodaje rzecznik prasowy.

“Pracujemy nad składem osobowym zespołu na przyszły sezon, by walczyć z najlepszymi i o najwyższe lokaty. Niedługo ogłosimy skład zespołu oraz coś interesującego…” – mówi Anders Damgaard.

Podobno prowadzone są rozmowy pomiedzy Bjarne Riisem dyr. Sportowym Saxo Bank a Christopherem Froomem, sensacyjnym drugim zawodnikiem tegorocznej Vuelty. Froom miałby zastąpić Richie Porte, który przechodzi od nowego sezonu do zespołu Sky Team.

“Nie mogę potwierdzić czy trwają negocjacje z Froomem, mogę natomiast powtórzyć to co powiedziałem wcześniej – pracujemy intensywnie by znaleść nowych zawodników, a jak będzie czas pokaże” – dodał Damgaard.

Prawdopodobnie żaden komunikat nie zostanie opublikowany przed MŚ w Kopenhadze, być może Froom, który mówi że ten tydzień zadecyduje o jego dalszej karierze, daje dużo do zrozumienia, jednak dodaje że ma inne oferty, a przede wszystkim pięcioletni kontrakt z Team Sky.

Na tą chwilę pewne w zespole Saxo Bank jest podpisanie kontraktu z Christopherem Juul – Jensenem, oraz odejście z drużyny, wspomnianego Richi Porte do Team Sky oraz Baden Cooka i Luke Robertsa do GreenEdge.