fot. Astana

Przedłużeniem kontraktu z Alexeyem Lutsenko i zatrudnieniem dwóch nowych dyrektorów sportowych, drużyna Astana – Premier Tech ogłosiła w środę zamknięcie składu na sezon 2021. 

Kolejny rok w drużynie Astana – Premier Tech spędzi Alexey Lutsenko, który zdobył w tym sezonie etapowe zwycięstwo w Tour de France. 28-letni kolarz z Kazachstanu okazał się najlepszy na Moint Aigoual, gdzie w bezpośrednim pojedynku pokonał Jesusa Herradę z Cofidisu.

– Myślę, że w ciągu ostatnich kilku lat znacząco poprawiłem swoje umiejętności jako kolarz, a także osiągnąłem kilka sukcesów. Pomimo trudnego roku miałem dobry sezon. Oczywiście, najlepszym momentem było etapowe zwycięstwo w Tour de France. Cieszę się, że drużyna chce kontynuować ze mną współpracę. Nie mogę się doczekać zdobycia kolejnych zwycięstw i dalszego rozwoju jako kolarz. Ta drużyna wierzy me mnie i podziela moją wizję kolarstwa

– powiedział Lutsenko w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Astana.

Alexander Vinokurov i spółka zatrudnili również dwóch nowych dyrektorów sportowych – Kanadyjczyka Steve’a Bauera oraz Kazacha Dmitriya Muravyeva.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Astany – Premier Tech. Jako Kanadyjczyk jestem podekscytowany tym bardziej, że Premier Tech będzie sponsorem drużyny w 2021 roku. Nie mogę doczekać się spotkania z drużyną w styczniu i jestem gotowy do ciężkiej pracy z wszystkimi, którzy będą chcieli osiągnąć cele, jakie sobie założymy

– powiedział 61-letni obecnie Steve Bauer, były medalista olimpijski.

Tymczasem Muravyev wraca do Astany, w barwach której zakończył profesjonalną karierę kolarską.

– Jestem szczęśliwy, że wracam w roli dyrektora sportowego do drużyny, w której zakończyłem karierę. Będę dzielił się nowym doświadczeniem, ale jestem również otwarty na to, aby nauczyć się czegoś od trenerów, którzy pracują w Kazachstanie. Mam nadzieję, że razem osiągniemy wiele sukcesów, bo ta drużyna to bardzo ciekawy projekt

– powiedział Dmitriy Muravyev.

Pełny skład drużyny Astana – Premier Tech na 2021 rok wygląda następująco: Alex ARANBURU; Samuele BATTISTELLA; Manuele BOARO; Gleb BRUSSENSKIY; Stefan DE BOD; Rodrigo CONTRERAS; Yevgeniy FEDOROV; Fabio FELLINE; Omar FRAILE; Jakob FUGLSANG; Yevgeniy GIDICH; Jonas GREGAARD WILSLY; Dmitriy GRUZDEV; Hugo HOULE; Gorka IZAGIRRE; Ion IZAGIRRE; Merhawi KUDUS; Alexey LUTSENKO; Davide MARTINELLI; Yuriy NATAROV; Benjamin PERRY; Andrea PICCOLO; Vadim PRONSKIY; Oscar RODRIGUEZ; Javier ROMO; Luis Leon SANCHEZ; Matteo SOBRERO; Nikita STALNOV; Harold TEJADA; Aleksandr VLASOV; Artyom ZAKHAROV.

Poprzedni artykułMistrzostwa Świata UCI Zwift w e-kolarstwie już 9 grudnia
Następny artykułMiguel Ángel López – transfer potrzebny Movistarowi, ale… [komentarz]
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments