Fot. ZWIFT

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wraz z platformą ZWIFT podała szczegóły dotyczące pierwszych w historii Mistrzostw Świata UCI Zwift w e-kolarstwie. W sumie w inauguracyjnym światowym czempionacie zaprezentują się przedstawiciele aż 22 nacji.

Wyścig zarówno kobiet, jak i mężczyzn odbędzie się na tej samej wirtualnej trasie o długości 50-kilometrów o sumie przewyższeń wynoszącej 483 metry w znanej wszystkim użytkownikom Zwifta Watopii.

fot. Zwift

Swojej ekscytacji spowodowanej zbliżającym się wielkimi krokami wydarzeniem nie kryje szef i założyciel platformy Zwift, Eric Min.

Wraz z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) 9 grudnia będziemy tworzyć historię. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie i wierzę, że wyznaczy przyszły kierunek dla sportu. Nie mam wątpliwości, że technologia będzie odgrywać coraz większą rolę, a ta rywalizacja doskonale łączy technologię wraz z tym, co w tradycyjny sposób kojarzy nam się ze sportem

– mówił Min.

Na starcie wirtualnej rywalizacji będziemy mogli oglądać wiele znanych nazwisk ze światowego peletonu. W wyścigu Pań pojawią się między innymi: Ashleigh Moolman-Pasio (RPA), Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten (obie Holandia), Dame Sarah Storey (Wielka Brytania) oraz Annika Langvad (Dania).

W wyścigu mężczyzn natomiast powalczą: Esteban Chaves, Rigoberto Urán (obaj Kolumbia), Lawson Craddock (USA), Tom Pidcock (Wielka Brytania), Edvald Boasson Hagen (Norwegia), Victor Campenaerts (Belgia) i Alberto Bettiol (Włochy).

Na Mistrzostwach Świata UCI Zwift nie zabraknie oczywiście „Biało-Czerwonych”. W elicie kobiet wystartują: Magdalena Czusz (ZTPL CYCLING CLUB), Aurela Nerlo (CCC LIV-TEAM) i Sonia Cięciel (ACTIVE JET/ZTPL Cycling Club).

Natomiast w elicie mężczyzn reprezentować nas będą: Paweł Bernas MAZOWSZE SERCE POLSKI, Michał Kamiński (CANYON ESPORTS DEVELOPMENT TEAM/ZTPL Cycling Club), Marceli Bogusławki (WIBATECH MERX WROCŁAW), Wojciech Pszczolarski (WIBATECH MERX WROCŁAW), Adam Stachowiak oraz Patryk Stosz (obaj VOSTER ATS TEAM).

Pełna lista startowa na pierwsze w historii Mistrzostwa Świata UCI Zwift znajduje się pod tym linkiem.

Pula nagród będzie taka sama, zarówno w wyścigu kobiet, jak i mężczyzn. Nagroda za pierwsze miejsce to 8 tysięcy euro, za drugie 4 tysiące, a za trzecie jedynie 2 tysiące. Oczywiście zwycięzcy przez kolejny rok będą mogli startować w zawodach w e-kolarstwie w specjalnie zaprojektowanych tęczowych koszulkach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments