Alberto Contador uważa, że może wygrać zarówno Giro d’Italia i Tour de France w tym samym sezonie. Hiszpan zasugerował jednak, że potrzebuje do tego lepszej ekipy niż w tym roku.

Zawodnik SaxoBank SunGard, stwierdził, że trasa tegorocznego Tour de France nie pasowała pod niego, a ponadto od samego startu miał wiele problemów. Począwszy od upadku na pierwszym etapie i słabego występu jego ekipy na drugim odcinku, jazdy drużynowej na czas.

“Możesz mieć masę etapów które Ci odpowiadają. Dobre pod Ciebie odcinki górskie, prolog itp. Ale jeśli nie masz mocnego zespołu na drużynowej czasówce, to nie masz szans na walkę. Jeśli zadbać o takie szczegóły i dobrze się przygotować, to można wygrać Giro i Tour w tym samym sezonie”, powiedział.

Plany Contadora na najbliższą przyszłość są niejasne, częściowo z powodu rozprawy przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu, która ponownie została przełożona. Tym razem na listopad.

“To niefortunne i smutne, że sprawa toczy się tak już prawie rok. To wymaga wyjaśnień. To nie jest normalne, że tak długo trzeba czekać na prawdę. Jednak, ja dalej mam nadzieję, że cała ta sprawa wreszcie się skończy”, powiedział.

Contador nie wystartuje w Vuelta a Espana , a także prawdopodobnie nie pojawi się na Mistrzostwach Świata. “Jest zbyt wcześnie, aby myśleć o rywalizacji na Mistrzostwach Świata. Wyścig jest zbyt płaski jak dla mnie i nie warto bym zajmował komuś miejsce. Jednak faktycznie, impreza odbywa się w Kopenhadze, a ja jestem w duńskim zespole. Na razie nie mam żadnego startu w swoich planach”.

Andrzej