Paweł Przewięda (LKKS Górnik Wałbrzych) w pięknym stylu wywalczył w Borowicach tytuł górskiego mistrza Polski w kategorii junior młodszy. Srebro powędrowało do Patryka Złotowicza (UKS Stobrawa Kluczbork), a brąz do Dominika Wiewióra (KTK Kalisz).

15 i 16-latkowie ścigali się na ciężkich 14,5 km rundach z dojazdem, które łącznie dały dystans 80 kilometrów. Na 3 okrążeniu na odważną akcję zdecydował się Paweł Przewięda.

Podopieczny Sławomira Nowickiego zgubił resztę rywali i zdecydował się na samotny rajd po złoto. Przewięda, który tydzień temu na własnym terenie wygrał Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski, na mecie miał 40 sekund przewagi nad Patrykiem Złotowiczem.

Trzeci ze stratą blisko dwóch minut był Dominik Wiewiór.

Pełne wyniki > tutaj

Wyjazd dziennikarzy na Górskie Mistrzostwa Polski sponsorowany przez firmę Woskar > www.woskar.pl

Poprzedni artykułUSA Pro Cycling Challenge: Tyler Farrar po raz drugi
Następny artykułPierwszy Polak w Race Around Austria!