Aż trudno w to uwierzyć, ale Tyler Farrar (Garmin-Sharp) wygrywając 1. etap USA ProCycling Challenge odniósł pierwsze, indywidualne zwycięstwo w tym sezonie! Amerykanin został również liderem etapówki.
Pierwszy etap prowadził z miejscowości Durango do Telluride i zakończył się finiszem z peletonu. Najlepszy okazał się Tyler Farrar. Amerykański sprinter, który nie ma jak na razie zachwycającego sezonu – wygrał dziś po raz czwarty w sezonie. Jest to jednak jego pierwszy indywidualny triumf, bo wcześniej miał na koncie trzy wygrane drużynowe czasówki (Tour of Utah, Giro d`Italia i Tour of Qatar).
Na mecie pokonał Alessandro Bazzanę (Team Type 1 – Sanofi) oraz Damiano Caruso (Liquigas-Cannondale). Polacy nie startują.
Wyniki:
1 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp | 4:42:48 | |
2 | Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi | ||
3 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
4 | Fred Rodriguez (USA) Team Exergy | ||
5 | Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
6 | Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
7 | Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
8 | Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
9 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
10 | Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) EPM – Une | ||
11 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
12 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
13 | Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) EPM – Une | ||
14 | Michael Friedman (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
15 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – Une | ||
16 | Jesse Anthony (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
17 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
18 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
19 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp | ||
20 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
21 | Ramiro Rincon Diaz (Col) EPM – Une | ||
22 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
23 | Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy | ||
24 | Dmitry Kozontchuk (Rus) RusVelo | ||
25 | Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) EPM – Une | ||
26 | Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan | ||
27 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
28 | Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
29 | Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – Une | ||
30 | Artem Ovechkin (Rus) RusVelo | ||
31 | Javier Eduardo Gomez Pineda (Col) EPM – Une | ||
32 | Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team | ||
33 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
34 | Ivan Rovny (Rus) RusVelo | ||
35 | Sergey Firsanov (Rus) RusVelo | ||
36 | Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp | ||
37 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
38 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | ||
39 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
40 | George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan | ||
41 | Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan | ||
42 | Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale | ||
43 | Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling | ||
44 | Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp | ||
45 | Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team | ||
46 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | ||
47 | Alex Howes (USA) Garmin – Sharp | ||
48 | Freddy Orlando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – Une | ||
49 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
50 | Michael Creed (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
51 | Julian Kyer (USA) Bissell Cycling | ||
52 | Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
53 | Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
54 | Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan | ||
55 | Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team | ||
56 | Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
57 | Carter Jones (USA) Bissell Cycling | ||
58 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | 0:00:32 | |
59 | Andrew Bajadali (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:00:39 | |
60 | Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:01:01 | |
61 | Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
62 | Marsh Cooper (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:01:06 | |
63 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:46 | |
64 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:25 | |
65 | Matt Cooke (USA) Team Exergy | 0:06:48 | |
66 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 0:12:43 | |
67 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
68 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
69 | Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy | ||
70 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
71 | Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quickstep | ||
72 | Caleb Fairly (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
73 | Alexander Mironov (Rus) RusVelo | ||
74 | Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
75 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
76 | Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team | ||
77 | Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling | ||
78 | Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
79 | Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
80 | Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
81 | Tom Zirbel (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
82 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | ||
83 | Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi | ||
84 | Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
85 | Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
86 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi | ||
87 | Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:15:22 | |
88 | David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp | ||
89 | Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
90 | Morgan Schmitt (USA) Team Exergy | ||
91 | Connor O’Leary (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
92 | Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team | ||
93 | Biao Liu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
94 | James Oram (NZl) Bontrager Livestrong Team | ||
95 | Sam Johnson (USA) Team Exergy | ||
96 | William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team | ||
97 | Patrick Bevin (NZl) Bissell Cycling | ||
98 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi | ||
99 | Noe Gianetti (Swi) Team Exergy | ||
100 | Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
101 | Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
102 | Sergey Klimov (Rus) RusVelo | ||
103 | Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling | ||
104 | Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp | ||
105 | Joshua Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team | ||
106 | Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Cycling | ||
107 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi | ||
108 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
109 | Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
110 | Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 | ||
111 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
112 | Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) RusVelo | ||
113 | Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
114 | Joseph Schmalz (USA) Bissell Cycling | ||
115 | Lachlan David Morton (Aus) Garmin – Sharp | ||
116 | Sebastian Salas (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
117 | Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team | 0:23:57 | |
DNF | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
DNF | Matvey Zubov (Rus) RusVelo | ||
DNF | David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
DNF | Flavio De Luna (Mex) Spidertech Powered By C10 | ||
DNF | Zachary Bell (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
DNF | Charlie Avis (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
DNF | Kirk Carlsen (USA) Team Exergy |
Klasyfikacja generalna:
1 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp | 4:42:48 | |
2 | Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi | ||
3 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
4 | Fred Rodriguez (USA) Team Exergy | ||
5 | Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
6 | Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
7 | Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
8 | Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
9 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
10 | Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) EPM – Une | ||
11 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
12 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
13 | Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) EPM – Une | ||
14 | Michael Friedman (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
15 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – Une | ||
16 | Jesse Anthony (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
17 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
18 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
19 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp | ||
20 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
21 | Ramiro Rincon Diaz (Col) EPM – Une | ||
22 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
23 | Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy | ||
24 | Dmitry Kozontchuk (Rus) RusVelo | ||
25 | Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) EPM – Une | ||
26 | Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan | ||
27 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
28 | Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
29 | Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – Une | ||
30 | Artem Ovechkin (Rus) RusVelo | ||
31 | Javier Eduardo Gomez Pineda (Col) EPM – Une | ||
32 | Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team | ||
33 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
34 | Ivan Rovny (Rus) RusVelo | ||
35 | Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp | ||
36 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
37 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | ||
38 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
39 | George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan | ||
40 | Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan | ||
41 | Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale | ||
42 | Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling | ||
43 | Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp | ||
44 | Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team | ||
45 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | ||
46 | Alex Howes (USA) Garmin – Sharp | ||
47 | Freddy Orlando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – Une | ||
48 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
49 | Michael Creed (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
50 | Julian Kyer (USA) Bissell Cycling | ||
51 | Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
52 | Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
53 | Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan | ||
54 | Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team | ||
55 | Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
56 | Carter Jones (USA) Bissell Cycling | ||
57 | Sergey Firsanov (Rus) RusVelo | 0:00:10 | |
58 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | 0:00:32 | |
59 | Andrew Bajadali (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:00:39 | |
60 | Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:01:01 | |
61 | Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
62 | Marsh Cooper (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:01:06 | |
63 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:46 | |
64 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:25 | |
65 | Matt Cooke (USA) Team Exergy | 0:06:48 | |
66 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 0:12:43 | |
67 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
68 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
69 | Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy | ||
70 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
71 | Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quickstep | ||
72 | Caleb Fairly (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
73 | Alexander Mironov (Rus) RusVelo | ||
74 | Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
75 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
76 | Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team | ||
77 | Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling | ||
78 | Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
79 | Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
80 | Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
81 | Tom Zirbel (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
82 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | ||
83 | Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi | ||
84 | Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
85 | Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
86 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi | ||
87 | Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:15:22 | |
88 | David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp | ||
89 | Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
90 | Morgan Schmitt (USA) Team Exergy | ||
91 | Connor O’Leary (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
92 | Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team | ||
93 | Biao Liu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
94 | James Oram (NZl) Bontrager Livestrong Team | ||
95 | Sam Johnson (USA) Team Exergy | ||
96 | William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team | ||
97 | Patrick Bevin (NZl) Bissell Cycling | ||
98 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi | ||
99 | Noe Gianetti (Swi) Team Exergy | ||
100 | Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
101 | Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
102 | Sergey Klimov (Rus) RusVelo | ||
103 | Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling | ||
104 | Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp | ||
105 | Joshua Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team | ||
106 | Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Cycling | ||
107 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi | ||
108 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
109 | Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
110 | Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 | ||
111 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
112 | Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) RusVelo | ||
113 | Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
114 | Joseph Schmalz (USA) Bissell Cycling | ||
115 | Lachlan David Morton (Aus) Garmin – Sharp | ||
116 | Sebastian Salas (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
117 | Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team | 0:23:57 |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej