AQUA ŻYRARDÓW powitało uczestników finałowej edycji ŻTC BIKE RACE 2012 piękną pogodą. Nic dziwnego, że startujących kolarzy wspierała na trasie znacznie większa liczba kibiców niż rok wcześniej.

Zmagania przebiegały zgodnie z wypracowanym już wcześniej schematem; pierwsi wystartowali „Maratończycy” mając za sobą grupę oldbojów z M70 i M80. Te zmagania zakończyły się około 11:30. Punktualnie w samo południe wyruszyli Mastersi podzieleni na trzy grupy startowe. Trasa poprowadzona na 11-sto kilometrowej pętli przechodzącej przez linię startu-mety pozwoliła na obserwację na żywo licznych akcji i kontrataków.

Właściwie w każdej kategorii trwała zażarta walka o każdą pozycję. Doprowadziło to do uzyskania bardzo dobrej średniej – na dystansie 99km wyniosła ona 41,25 km/h. W kategorii M40 otarła się o 40 km/h , a w M60 wyniosła ponad 37 km-h. Najbardziej zadziwiły nas Panie – na dystansie , bagatela, 77 km „wykręciły” średnio 36,6km/h – to był chyba najszybszy etap tegorocznego cyklu – wszystkim śpieszyło się do nagród i pucharów.

W tym sezonie została zmieniona zasada prowadzenia klasyfikacji generalnej. Ze względu na podziały na poszczególne kategorie zniknęła klasyfikacja open. Po prostu wszyscy ścigali się wewnątrz swojej kategorii wiekowej i w „generalce’ wyłoniliśmy ZWYCIĘZCÓW CYKLU w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród Mastersów zwyciężyli:

Agnieszka Niedziałek w KO

Viacheslaw Vilkov z Luk Baltica w AM20

Sylwester Matusiak z Kolarstwomasters.pl

Adrian Jach z Bike World.Pl w M40

Dariusz Leduchowski z Peleton Łódź w M50

Kazimierz Korcala z KKCIM SMOK w M60

Jerzy Szemraj w M70

Ireneusz Matyszewski z Legia WTC w M80

W Maratonach wygrali:

Katarzyna Kołek z AirBike.Pl w KO

Bartłomiej Mucha z Agrochest Cycling24.PlTeam w M1

Rafał Brzęczek z MaxxBike Team w M2

Tomasz Adamiak z Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów w M3

Artur Wior w M4

Andrzej Stebliński z Maratonu w M5

Zbigniew Szałapski z Sawo Zgierz w M6

Gratulujemy !

Kompletne tabele wyników publikujemy na stronie www.ztc.pl w zakładce [WYNIKI], a dwie galerie zawierające ponad 800 zdjęć z finału zamieściliśmy pod [FOTO].

Chciałem podziękować Władzom Żyrardowa za ogromną pomoc w organizacji imprezy. Dzięki dobrym Gospodarzom był to finał na jaki zasłużyła sobie impreza obchodząca pięciolecie swego istnienia – tak proszę Państwa ŻTC BIKE RACE 2008 było początkiem tego cyklu. Specjalne podziękowania dla Pana Prezydenta Andrzeja Wilka i Pana Wiceprezydenta Grzegorza Obłękowskiego oraz dla Pani Prezes-Taidy Sochańskiej.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, uczestnikom, kibicom, wolontariuszom, pracownikom i gospodarzom kolejnych edycji. Specjalne podziękowania dla POLICJI, która zabezpieczała wszystkie nasze tegoroczne wyścigi.

Zapraszamy na ŻTC BIKE RACE 2013.

Wojciech Pawelec
Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów