Nicolas Roche podpisał kontrakt z drużyną Saxo Bank-Tinkoff na następne dwa sezony. Irlandczyk jeździł w ekipie AG2R od 2009 roku. Wiadomość została dziś opublikowana w kolumnie sportowej irlandzkiego dziennika- „Irish Independent”.

Jestem szczęśliwy, że mogę podać taką informację. Po ośmiu latach ścigania się we francuskich teamach, zdecydowałem podpisać dwuletni kontrakt z jedną z najsilniejszych drużyn kolarskich na świecie- Saxo Bank-Tinkoff, która jest zarejestrowana w Danii– powiedział Roche.

Roche szybko odpowiedział na twierdzenia dziennikarzy, którzy sugerowali, że przechodzi do “dopingowej” ekipy, gdyż manager Saxo Banku – Bjarne Riis, jak i Alberto Contador – mięli kłopoty z prawem antydopingowym.

Wiem, że ludzie natychmiast zaczną mi zadawać pytania, dlaczego wybrałem właśnie ten zespół. Dzisiaj, gdy kampania antydopingowa jest potężna, trudno znaleźć ekipę, która nigdy nie miała do czynienia z dopingiem, albo nie byłaby w jakiś sposób z tym powiązana- stwierdził Nicolas Roche.

Celem Irlandyczka jest poprawa jazdy indywidualnej na czas pod opieką Riisa. Ale jednocześnie nie jest tajemnicą, że w nowym zespole będzie pełnił rolę pomocnika.

28-latek nie znalazł się w pierwszej dziesiątce na tegorocznym wyścigu TdF,  ale w przyszłym roku będzie jednym z pomocników Alberto Contadora, a także ma szansę pełnić rolę lidera drużyny tam, gdzie Hiszpan nie będzie startował.

Jest za wcześnie, aby mówić o moim planie na następny sezon, ale to raczej niemożliwe, by Contador pojechał trzy Grand Toury, zatem być może zobaczycie mnie jako lidera na jednym lub dwóch wyścigach.

Mimo, że Roche opuszcza team AG2R to wystartuje zgodnie z planem w Giro di Lombardia i będzie przewodził drużynę w hiszpańskiej Vuelcie.

W przeszłości niektóre zespoły nie pozwalały zawodnikom, którzy zmieniają klub startować w wyścigach, ponieważ chodziło o punkty, ale AG2R pozwoliła mi kontynuować sezon.

Marta Wiśniewska