Filippo Pozzato (Farnese Vini) w środę po raz pierwszy od dnia feralnego upadku na 9. etapie Giro d’Italia powrócił do treningów. Włoch, na 300 m przed metą spowodował kraksę w  której sam ucierpiał, doznając złamania nadgarstka i był zmuszony do wycofania się z wyścigu. To już druga taka kontuzja w tym sezonie. Poprzednio, na trasie Tour of Qatar złamał sobie obojczyk.

„Filippo w środę wznowił treningi. Jego powrót do zdrowia przebiega zgodnie z planem.” – powiedział lekarz zespołu, Daniele Tarsi.
Pozzato chce jak najszybciej wrócić do ścigania, by dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Nie  wiadomo jeszcze kiedy ponowie zobaczymy go na trasie, być może wystartuje w Ronde van Zeeland Seaports ( 9 czerwiec).

Natomiast bardzo prawdopodobny jest jego udział w  Mistrzostwach Włoch, które odbędą się 23 czerwca.  Zawodnik Farnese Vini, swój pierwszy i zarazem jedyny tytuł mistrzowski ze startu wspólnego wywalczył w 2009 roku.