Andre Greipel (Lotto-Belisol) znów nie dał się pokonać rywalom podczas sprintu. Tym razem o etapowe zwycięstwo na drugim odcinku – Skoda Tour de Luxemburg. W klasyfikacji generalnej, na czele utrzymał się Jimmy Engoulvent (Saur-Sojasun).

Drugi etap Skoda Tour de Luxemburg, prowadził z miejscowości Schifflange do Leudelange. Łączny dystans tego odcinka wynosił 183,9 kilometra. Na akcję zaczepną, zdecydował się duet: Kevin Van Melsen (Accent Jobs – Willems Veranda’s) oraz Gediminas Kaupas (Team Differdange – Magic-Sportfood.de). Belg i Litwin uzyskali kilka minut przewagi.

Rozpędzony peleton w którym pracowały ekipy sprinterskie panował nad sytuacją i gdy do mety było co raz bliżej, różnica między grupą a czołówką się zmniejszała. Na 20 kilometrów przed końcem, uciekinierzy mieli nieco ponad pół minuty przewagi. Kilka kilometrów dalej, zostali schwytani.

Na ostatnich 3 kilometrach, atakować próbował jeszcze Andreas Kloeden (RadioShack-Nissan-Trek), jednak jego akcja zakończyła się na 500 m przed kreską. Drugi dzień z rzędu, najszybszy okazał się Andre Greipel. Niemiec dziś pokonał Davide Appollonio (Sky Procycling) oraz klubowego kolegę – Jurgena Roelandtsa.

30-letni sprinter sięgnął dziś po swój 11. triumf w tym sezonie. Zrównał się więc w klasyfikacji zwycięstw sezonu 2012 z dotychczas prowadzącym, młodym kolarzem z RPA – Reinardt`em Janse van Rensburg`iem (MTN-Qhubeka).

Liderem pozostał Jimmy Enogulvent (Saur-Sojasun)

Wyniki wkrótce!

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments