Rozpoczynające się w niedzielę – Criterium du Dauphine, będzie ostatnią próbą sił przed zbliżającym się Tour de France. Na trasie zobaczymy faworytów Touru m.in. Cadela Evansa (BMC Racing Team), Samuela Sancheza (Euskaltel – Euskadi), Vincenzo Nibali`ego (Liquigas Cannondale) czy Bradley`a Wigginsa (Team Sky)

Jeszcze nie ochłonęliśmy po emocjach związanych z Giro d` Italia, a kolarski peleton przenosi się już do Francji, gdzie w najbliższą niedzielę rozpocznie się Criterium du Dauphine. Ten tygodniowy wyścig, jest dla wielu próbą generalną – przed najważniejszym startem sezonu, czyli lipcowym Tour de France.

Na trasie Dauphine pojawią się te same zespoły, co na trasie Grand Boucle, i większość pretendentów do zwycięstwa w Wielkiej Pętli.

Ten wyścig będzie szczególnie ważny dla Cadela Evansa, który w zeszłym roku startując w Dauphine, nieco ponad miesiąc później triumfował w Paryżu. Dla Australijczyka, szczególnie istotne będzie sprawdzenie się na etapach jazdy indywidualnej na czas, które będą kluczowe w Tourze. Evans w marcu wygrał Criterium International, ale później cierpiał na zapalenie zatok, co bardzo skomplikowało jego plan przygotowań do Tour de France. „Kangur” wraca teraz do ścigania po przerwie. „Dauphine to dobry wyścig, by sprawdzić swoje aktualne możliwości”, powiedział menadżer BMC – John Lelangue.

Foto: bettiniphoto.net

Wojtek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments