Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięzca Mediolan-Sanremo z 2006 roku po zakończeniu swojej kariery zajął się organizacją wyścigu elity mężczyzn w krajowych mistrzostwach w 2020 roku.

Wyścig o maglia tricolore odbędzie się 21 czerwca w regionie Wenecji Euganejskiej. Start będzie miał miejsce w Bassano del Grappa, a meta w miejscowości Cittadella. Trasa będzie się składać z 12 okrążeń, które złożą się na niemal 250 kilometrów wyścigu. Na trasie rundy znajdzie się podjazd Rosina, który mogliśmy poznać podczas siódmego etapu tegorocznego Giro Rosa. Pozzato pomógł zaprojektować i przygotować trasę, która znajduje się nieopodal jego domu. W wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport opowiedział o okolicznościach organizacji tego wydarzenia.

„Jest to wielki sukces dla wszystkich, którzy pracowali nad tym projektem. Jestem szczęśliwy, ponieważ pomysł pojawił się dwa lata temu i zrobiliśmy do tej pory bardzo wiele. Cały region Wenecji Euganejskiej i jego władze są bardzo zaangażowane w cały projekt. Obiecuję, że nie będzie to typowy wyścig, lecz coś specjalnego.”

– przyznał mistrz Włoch z 2009 roku.

Trzeba przyznać, że Filippo Pozzato wybrał ciekawą, nieoczywistą rolę funkcjonowania w peletonie po odwieszeniu kolarskich butów na kołek. Wielu jego kolegów, z którymi się ścigał, zaraz po zakończeniu kariery obejmowało posady dyrektorów sportowych. Tak zrobili między innymi Franco Pellizotti oraz Matteo Tosatto. Jeśli popularny „Pippo” sprawdzi się w roli organizatora, może to go skusi do stworzenia własnego wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments