Robert Gesnik (Rabobank) powraca do formy po złamaniu kości udowej w październiku. Holender wygrał górski etap oraz objął prowadzenie w Amgen Tour of California. Drugi na mecie był wyrastający na górala światowej klasy Darwin Atapuma (Columbia Coldeportes), trzeci Fabio Duarte (Columbia Coldeportes).

Dzisiejszy, siódmy etap prowadził z Ontario na Mount Baldy. Meta po 126 kilometrach znajdowała się na podjeździe. Najszybsze tempo podyktował tam Robert Gesink. Na jego kole został jedynie 26-letni Darwin Atapuma. Kolumbijczyk w tym roku pokazał się szerszej publiczności, gdy wygrał ostatni etap Giro del Trentino z metą na Passo Pordoi. Holender pokonał mniej doświadczonego rywala w końcówce. 14 sekund stracił do nich Fabio Duarte.

W klasyfikacji generalnej Gesink wysunął się na prowadzenie. Na drugie miejsce spadł David Zabriskie (Garmin-Barracuda), który do rywala traci już 46  sekund. Na trzecie wskoczył kolejny Amerykanin i kolarz Garminu, Tom Danielson.

Wyniki:

1 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 3:37:08
2 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes
3 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:00:14
4 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team 0:00:18
5 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda 0:00:26
6 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:00:38
7 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:04
8 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:01:06
9 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:01:08
10 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:22
11 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda 0:01:25
12 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:01:33
13 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:39
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:22
15 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:28
16 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:58
17 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:13
18 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:15
19 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:03:30
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
21 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:04:41
22 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano 0:04:56
23 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 0:05:03
24 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:05:56
25 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
26 Michael Creed (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:06:18
27 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan 0:06:31
28 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano
29 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:07:08
30 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:07:13
31 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:07:15
32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:41
33 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes
34 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:08:27
35 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:09:24
36 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:50
37 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:10:50
38 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:11:21
39 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling 0:12:51
40 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda 0:14:23
41 Matt Cooke (USA) Team Exergy 0:14:25
42 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:14:49
43 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
44 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
45 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team 0:17:13
46 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:17:56
47 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team 0:18:19
48 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
49 Jason McCartney (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:18:49
50 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes 0:20:32
51 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:21:36
52 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:21:55
53 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:38
54 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 0:24:14
55 Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda 0:24:17
56 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:25:40
57 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
58 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
59 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
60 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
61 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
62 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
63 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
64 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team
65 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
66 Frank Pipp (USA) Bissell Cycling
67 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
68 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
69 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
70 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes
71 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
72 Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda
73 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
74 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team
75 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10
76 Tom Stamsnijder (Ned) Argos – Shimano
77 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling
78 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
79 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia – Coldeportes
80 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10
81 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10
82 Thomas Zirbel (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
83 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy
84 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10
85 Alexander Candelario (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
86 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy
87 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda
88 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
89 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
90 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
91 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team
92 Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling
93 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
94 Robbie McEwen (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
95 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano
96 Matthew Wilson (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
97 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
98 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
99 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
100 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
101 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
102 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team
103 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
104 Yukihiro Doi (Jpn) Argos – Shimano
105 Andrés Díaz Corrales (Col) Team Exergy
106 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
107 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda
108 Scott Zwizanski (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
109 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team
110 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan
DNF Carter Jones (USA) Bissell Cycling
DNF Logan Loader (USA) Team Exergy
DNF Ryan Anderson (Can) Spidertech Powered By C10
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna:

1 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 29:14:52
2 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda 0:00:46
3 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda 0:00:54
4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:17
5 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:01:36
6 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:02:13
7 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:30
8 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:02:49
9 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:02:54
10 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:05
11 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:15
12 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team 0:03:38
13 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:44
14 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:04:19
15 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:04:21
16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes 0:04:28
17 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
18 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:05:03
19 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:05:52
20 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:06:02
21 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:06:57
22 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 0:07:21
23 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano 0:07:29
24 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:07:49
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:28
26 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:08:38
27 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:09:53
28 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:10:44
29 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:12:05
30 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:12:49
31 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:57
32 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling 0:15:43
33 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:16:02
34 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:16:04
35 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano 0:16:54
36 Matt Cooke (USA) Team Exergy 0:18:31
37 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team 0:19:10
38 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda 0:19:27
39 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:21:20
40 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:23:32
41 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda 0:25:49
42 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:27:42
43 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:27:54
44 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:13
45 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:28:15
46 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan 0:28:36
47 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:28:37
48 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team 0:28:58
49 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10 0:29:09
50 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan 0:29:23
51 Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling 0:29:38
52 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:30:02
53 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:31:16
54 Michael Creed (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:31:36
55 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:32:48
56 Andrés Díaz Corrales (Col) Team Exergy 0:33:18
57 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:33:39
58 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes 0:34:18
59 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:37:12
60 Alexander Candelario (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:37:18
61 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 0:37:34
62 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team 0:38:41
63 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:39:54
64 Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda 0:42:45
65 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano 0:43:48
66 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team 0:50:31
67 Yukihiro Doi (Jpn) Argos – Shimano 0:53:51
68 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 0:53:59
69 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team 0:56:34
70 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team 0:59:10
71 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes 1:00:32
72 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling 1:00:40
73 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 1:02:29
74 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 1:04:33
75 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano 1:06:18
76 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team 1:07:19
77 Frank Pipp (USA) Bissell Cycling 1:08:51
78 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 1:09:58
79 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:10:20
80 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:10:42
81 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:11:36
82 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:11:41
83 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 1:12:28
84 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 1:13:03
85 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:14:37
86 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:15:34
87 Thomas Zirbel (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 1:15:38
88 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1:16:32
89 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy 1:17:35
90 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team 1:18:00
91 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 1:19:53
92 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep 1:20:00
93 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano 1:24:24
94 Scott Zwizanski (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 1:26:09
95 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:27:43
96 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10 1:28:20
97 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:29:49
98 Jason McCartney (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1:30:10
99 Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda 1:32:39
100 Tom Stamsnijder (Ned) Argos – Shimano 1:32:52
101 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:34:14
102 Matthew Wilson (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:34:37
103 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:35:12
104 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 1:35:48
105 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:36:09
106 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy 1:39:30
107 Robbie McEwen (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:40:53
108 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda 1:41:10
109 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia – Coldeportes 1:44:58
110 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 1:51:43

Foto: corvospro.com

Andrzej