Joaquim Rodriguez (Katusha) pokazał kunszt prawdziwego mistrza i przepuścił na mecie uciekającego od startu Matteo Rabottini`ego (Farnese Vini). Hiszpan powrócił jednak na fotel lidera Giro d`Italia!

Niedzielny etap rozgrywany tuż przed dniem przerwy, to 172 kilometrowa przeprawa po Lombardii. Barwny peleton wystartował z okolic Mediolanu, a dokładniej z Busto Arsizio niedaleko lotniska Malpensa. Na trasie znajdowały się cztery górskie premie w tym jedna 1. kategorii. Meta znajdowała się na szczycie premii górskiej 2. kategorii Piani dei Resinell.

Zaraz po starcie odjechała dwójka: Guillaume Bonnafond (AG2R) oraz Matteo Rabottini (Farnese). Włoch i Francuz dzielnie współpracowali, jednak kolarz Ag2r odpadł od współtowarzysza na podjeździe 1. kategorii pod Valco Di Valcava. Przewaga samotnego uciekiniera na szczycie wynosiła około 8 minut.

Tymczasem z peletonu oderwała się liczna grupka, w której kręcili: Damiano Cunego oraz Diego Ulissi (Lampre-ISD), Emanuele Sella (Androni Giocattolli), Evgeni Petrov (Astana),  Stefano Pirazzi (Colnago CSF), Amets Txurruka (Euskaltel-Euskadi), Alberto Losada (Katusha), Marzio Bruseghin i Andrey Amador (Movistar), Matteo Cararra oraz Gustav  Larsson  (Vacansoleil-DCM).

Na kolejnej premii Forcella di Bura , Włoch miał  4:56 nad grupką Cunego i nieco ponad 8 minut nad peletonem, gdzie pracowała ekipa Liquigas-Cannondale.

Na następnym podjeździe, nieco trudniejszym do Culmine di San Pietro grupka pościgowa zaczęła się rwać. Rabottini`ego gonili już tylko: Cunego, Amador, Pirazzi, Txurruka i Losada. Piątka traciła do pierwszego kolarza prawie 3 minuty, z kolei strata peletonu wynosiła 5 minut i 43 sekundy.

Na bardzo niebezpiecznych, ostatnich już tego dnia zjazdach Rabottini zaliczył upadek. Dzielny Włoch szybko się pozbierał i pojechał dalej. Na finałowy podjazd wjechał z przewagą 2 i pół minuty nad Cunego i spółką oraz 4 minut nad rozciągniętą grupą lidera.

W grupce pościgowej tempo było rwane, przez co Losada zgubił swoich współtowarzyszy, których stopniowo doganiał peleton. Tempo w nim nadawał Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale). Polak zakończył swoją pracę na 2,5 kilometra przed końcem. Wtedy mocniejsze tempo podyktował Ivan Basso (Liquigas-Cannondale), jednak jego próbę skontrował Michele Scarponi (Lampre-ISD). Na nic się to nie zdało, gdyż chwilę później swój taniec rozpoczął Joaquim Rodriguez i zgubił wszystkich rywali.

Rabottini wjeżdżając na ostatni kilometr, miał już tylko 20 sekund przewagi nad Hiszpanem. W między czasie “Purito” połknął przedostatniego z uciekinierów, swojego klubowego kolegę Losadę. Na 400 m przed kreską, znalazł się tuż obok uciekającego prawie od startu 25-latka i przejechał obok niego. Włoch jednak tanio skóry nie sprzedał i usiadł na koło znacznie bardziej utytułowanego rywala. Na ostatnich metrach Rodriguez pokazał wielką klasę i dał wygrać mniej znanemu kolarzowi, doceniając jego ogromny wysiłek, który włożył w ucieczkę. Rabottini mógł cieszyć się z największego zwycięstwa w karierze, a kolarz Katushy z powrotu na fotel lidera Giro d`Italia.

Trzeci na metę wjechał ze stratą 23 sekund Losada,  a 2 sekundy stracił do niego Sergio Luis Henao (Sky Team). Najlepiej z Polaków pojechał  Przemysław Niemiec (Lampre-ISD), który zajął 23. miejsce. Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step), stracił dziś na rzecz zwycięzcy koszulkę najlepszego górala.

Wyniki:

1 Matteo RABOTTINI ITA FAR 5:15:30
2 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +0
3 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +23
4 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +25
5 Michele SCARPONI ITA LAM +25
6 Ivan BASSO ITA LIQ +25
7 Stefano PIRAZZI ITA COG +29
8 Roman KREUZIGER CZE AST +29
9 John GADRET FRA ALM +29
10 Amets TXURRUKA ESP EUS +29
11 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 5:16:06 0:36
12 HESJEDAL Ryder CAN GRM 5:16:09 0:39
13 CATALDO Dario ITA OPQ 5:16:09 0:39
14 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 5:16:14 0:44
15 TSCHOPP Johann SUI BMC 5:16:22 0:52
16 TIRALONGO Paolo ITA AST 5:16:24 0:54
17 DE GENDT Thomas BEL VCD 5:16:41 1:11
18 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 5:16:41 1:11
19 CUNEGO Damiano ITA LAM 5:16:41 1:11
20 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 5:16:47 1:17
21 CASAR Sandy FRA FDJ 5:16:47 1:17
22 URAN URAN Rigoberto COL SKY 5:17:16 1:46
23 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 5:17:28 1:58 
24 POZZOVIVO Domenico ITA COG 5:17:35 2:05
25 SZMYD Sylvester POL LIQ 5:18:27 2:57 
26 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 5:18:34 3:04
27 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 5:19:04 3:34
28 DE GREEF Francis BEL LTB 5:19:06 3:36
29 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 5:19:17 3:47
30 PINOTTI Marco ITA BMC 5:19:17 3:47
31 BULGAC Brian NED LTB 5:19:30 4:00
32 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 5:19:45 4:15
33 ULISSI Diego ITA LAM 5:19:58 4:28
34 VANDEVELDE Christian USA GRM 5:20:22 4:52
35 DUPONT Hubert FRA ALM 5:20:35 5:05
36 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 5:20:39 5:09
37 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 5:20:48 5:18
38 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 5:20:48 5:18
39 BAKELANTS Jan BEL RNT 5:20:56 5:26
40 LAGUTIN Sergey UZB VCD 5:21:01 5:31
41 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 5:21:11 5:41
42 SELLA Emanuele ITA AND 5:21:58 6:28
43 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 5:22:41 7:11
44 PETROV Evgeni RUS AST 5:23:21 7:51
45 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 5:23:29 7:59
46 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 5:23:29 7:59
47 CARRARA Matteo ITA VCD 5:24:41 9:11
48 CARUSO Damiano ITA LIQ 5:24:57 9:27
49 KANGERT Tanel EST AST 5:25:54 10:24
50 THOMAS Geraint GBR SKY 5:25:56 10:26
51 BAK Lars Ytting DEN LTB 5:26:27 10:57
52 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 5:27:20 11:50
53 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 5:27:20 11:50
54 MALORI Adriano ITA LAM 5:27:39 12:09
55 BATTAGLIN Enrico ITA COG 5:27:39 12:09
56 CAPECCHI Eros ITA LIQ 5:27:39 12:09
57 SALERNO Cristiano ITA LIQ 5:27:39 12:09
58 OLIVEIRA Nelson POR RNT 5:28:42 13:12
59 SAMOILAU Branislau BLR MOV 5:29:25 13:55
60 GUSTOV Volodymir UKR SAX 5:30:07 14:37
61 COLBRELLI Sonny ITA COG 5:30:07 14:37
62 CLEMENT Stef NED RAB 5:32:28 16:58
63 STETINA Peter USA GRM 5:32:40 17:10
64 DENIFL Stefan AUT VCD 5:32:40 17:10
65 BAUER Jack NZL GRM 5:32:40 17:10
66 CAZAUX Pierre FRA EUS 5:33:32 18:02
67 LOCATELLI Stefano ITA COG 5:33:46 18:16
68 SMUKULIS Gatis LAT KAT 5:34:14 18:44
69 VERMOTE Julien BEL OPQ 5:34:14 18:44
70 BRUTT Pavel RUS KAT 5:34:14 18:44
71 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 5:36:34 21:04
72 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 5:36:44 21:14
73 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 5:36:44 21:14
74 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 5:37:19 21:49
75 BONO Matteo ITA LAM 5:37:19 21:49
76 FAILLI Francesco ITA FAR 5:40:29 24:59
77 FAVILLI Elia ITA FAR 5:40:29 24:59
78 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 5:40:32 25:02
79 FELLINE Fabio ITA AND 5:40:32 25:02
80 GATTO Oscar ITA FAR 5:40:32 25:02
81 RIGHI Daniele ITA LAM 5:40:33 25:03
82 AGNOLI Valerio ITA LIQ 5:41:42 26:12
83 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 5:41:42 26:12
84 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 5:42:19 26:49
85 IMPEY Daryl RSA OGE 5:42:19 26:49
86 WYSS Danilo SUI BMC 5:42:19 26:49
87 MEIER Christian CAN OGE 5:42:19 26:49
88 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 5:42:19 26:49
89 GARATE Juan Manuel ESP RAB 5:42:19 26:49
90 GOLAS Michal POL OPQ 5:42:19 26:49 
91 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 5:42:19 26:49
92 BERARD Julien FRA ALM 5:42:19 26:49
93 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 5:42:19 26:49
94 ROLLIN Dominique CAN FDJ 5:42:19 26:49
95 GASTAUER Ben LUX ALM 5:42:19 26:49
96 HERMANS Ben BEL RNT 5:42:19 26:49
97 RASMUSSEN Alex DEN GRM 5:42:19 26:49
98 ZAUGG Oliver SUI RNT 5:42:19 26:49
99 ROHREGGER Thomas AUT RNT 5:42:19 26:49
100 ROSSELER Sebastien BEL GRM 5:42:19 26:49
101 DE CLERCQ Bart BEL LTB 5:42:19 26:49
102 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 5:42:19 26:49
103 PONZI Simone ITA AST 5:42:19 26:49
104 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 5:42:19 26:49
105 HUZARSKI Bartosz POL APP 5:42:19 26:49 
106 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 5:42:19 26:49
107 FRANK Mathias SUI BMC 5:42:19 26:49
108 DIETZIKER Andreas SUI APP 5:42:19 26:49
109 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 5:42:19 26:49
110 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 5:42:19 26:49
111 KENNAUGH Peter GBR SKY 5:42:19 26:49
112 PAGANI Angelo ITA COG 5:42:19 26:49
113 CABEDO Victor ESP EUS 5:42:19 26:49
114 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 5:45:31 30:01
115 BALLAN Alessandro ITA BMC 5:50:18 34:48
116 HUNTER Robert RSA GRM 5:50:18 34:48
117 MAZZANTI Luca ITA FAR 5:50:18 34:48
118 SABATINI Fabio ITA LIQ 5:50:18 34:48
119 PHINNEY Taylor USA BMC 5:50:18 34:48
120 ZEITS Andrey KAZ AST 5:50:18 34:48
121 SERGENT Jesse NZL RNT 5:50:18 34:48
122 TOSATTO Matteo ITA SAX 5:50:18 34:48
123 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 5:50:18 34:48
124 ROBERTS Luke AUS SAX 5:50:18 34:48
125 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 5:50:18 34:48
126 VANENDERT Dennis BEL LTB 5:50:18 34:48
127 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 5:50:18 34:48
128 PAUWELS Serge BEL OPQ 5:50:18 34:48
129 BENEDETTI Cesare ITA APP 5:50:18 34:48
130 SCHORN Daniel AUT APP 5:50:18 34:48
131 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 5:50:18 34:48
132 VAITKUS Tomas LTU OGE 5:50:18 34:48
133 STANNARD Ian GBR SKY 5:50:18 34:48
134 BILLE Gaetan BEL LTB 5:50:18 34:48
135 SELVAGGI Mirko ITA VCD 5:50:18 34:48
136 BODNAR Maciej POL LIQ 5:50:18 34:48 
137 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 5:50:18 34:48 
138 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 5:50:18 34:48
139 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 5:50:18 34:48
140 DELAGE Mickael FRA FDJ 5:50:18 34:48
141 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 5:50:18 34:48
142 LUND Anders DEN SAX 5:50:18 34:48
143 KAISEN Olivier BEL LTB 5:50:18 34:48
144 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 5:50:18 34:48
145 MAES Nikolas BEL OPQ 5:50:18 34:48
146 MODOLO Sacha ITA COG 5:50:18 34:48
147 SCHILLINGER Andreas GER APP 5:50:18 34:48
148 BARTA Jan CZE APP 5:50:18 34:48
149 SEUBERT Timon GER APP 5:50:18 34:48
150 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 5:50:18 34:48
151 TUFT Svein CAN OGE 5:50:18 34:48
152 VELITS Martin SVK OPQ 5:50:18 34:48
153 KRISTOFF Alexander NOR KAT 5:50:18 34:48
154 COLEDAN Marco ITA COG 5:50:18 34:48
155 BOBRIDGE Jack AUS OGE 5:50:18 34:48
156 BOARO Manuele ITA SAX 5:50:18 34:48
157 CHICCHI Francesco ITA OPQ 5:50:18 34:48
158 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 5:50:18 34:48
159 HANSEN Adam AUS LTB 5:50:18 34:48
160 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 5:50:18 34:48
161 DE MARCHI Alessandro ITA AND 5:50:18 34:48
162 BANDIERA Marco ITA OPQ 5:50:18 34:48
163 PERGET Mathieu FRA ALM 5:50:18 34:48
164 GAZVODA Gregor SLO ALM 5:50:18 34:48
165 RASCH Gabriel NOR FDJ 5:50:18 34:48
166 MOUREY Francis FRA FDJ 5:50:18 34:48
167 BRANDLE Matthias AUT APP 5:50:18 34:48
168 KEIZER Martijn NED VCD 5:50:18 34:48
169 FERRARI Roberto ITA AND 5:50:18 34:48
170 BALLONI Alfredo ITA FAR 5:50:18 34:48
171 EISEL Bernhard AUT SKY 5:50:18 34:48
172 CAVENDISH Mark GBR SKY 5:50:18 34:48
173 GASPAROTTO Enrico ITA AST 5:50:18 34:48
174 BOS Theo NED RAB 5:51:49 36:19
175 GUARDINI Andrea ITA FAR 5:51:49 36:19

Klasyfikacja generalna:

1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 65:11:07 0:00
2 HESJEDAL Ryder CAN GRM 65:11:37 0:30
3 BASSO Ivan ITA LIQ 65:12:29 1:22
4 TIRALONGO PaolITA AST 65:12:33 1:26
5 KREUZIGER Roman CZE AST 65:12:34 1:27
6 SCARPONI Michele ITA LAM 65:12:43 1:36
7 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 65:12:49 1:42
8 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 65:13:02 1:55
9 CATALDO DariITA OPQ 65:13:19 2:12
10 CASAR Sandy FRA FDJ 65:13:20 2:13
11 URAN URAN Rigoberto COL SKY 65:14:03 2:56
12 DE GENDT Thomas BEL VCD 65:14:23 3:16
13 POZZOVIVO Domenico ITA COG 65:14:24 3:17
14 TSCHOPP Johann SUI BMC 65:14:31 3:24
15 GADRET John FRA ALM 65:14:31 3:24
16 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 65:14:40 3:33
17 CUNEGO Damiano ITA LAM 65:14:52 3:45
18 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 65:15:27 4:20
19 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 65:15:52 4:45
20 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 65:16:38 5:31
21 SZMYD Sylvester POL LIQ 65:17:42 6:35 
22 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 65:18:57 7:50
23 PINOTTI Marco ITA BMC 65:19:22 8:15
24 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 65:20:11 9:04
25 ULISSI Diego ITA LAM 65:21:16 10:09
26 DE GREEF Francis BEL LTB 65:21:23 10:16
27 VANDEVELDE Christian USA GRM 65:21:32 10:25
28 DUPONT Hubert FRA ALM 65:21:33 10:26
29 LAGUTIN Sergey UZB VCD 65:21:42 10:35
30 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 65:21:55 10:48
31 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 65:22:53 11:46
32 CARUSO Damiano ITA LIQ 65:23:21 12:14
33 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 65:23:32 12:25
34 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 65:25:10 14:03
35 CAPECCHI Eros ITA LIQ 65:26:44 15:37
36 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 65:26:49 15:42 
37 BAKELANTS Jan BEL RNT 65:29:45 18:38
38 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 65:30:36 19:29
39 STETINA Peter USA GRM 65:31:14 20:07
40 SELLA Emanuele ITA AND 65:32:55 21:48
41 KANGERT Tanel EST AST 65:36:22 25:15
42 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 65:38:29 27:22
43 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 65:39:15 28:08
44 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 65:40:38 29:31
45 PIRAZZI Stefano ITA COG 65:40:47 29:40
46 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 65:43:33 32:26
47 DE CLERCQ Bart BEL LTB 65:45:21 34:14
48 ROHREGGER Thomas AUT RNT 65:49:28 38:21
49 PAUWELS Serge BEL OPQ 65:54:21 43:14
50 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 65:55:11 44:04
51 SAMOILAU Branislau BLR MOV 65:56:10 45:03
52 TXURRUKA Amets ESP EUS 65:56:26 45:19
53 ZAUGG Oliver SUI RNT 65:58:09 47:02
54 HUZARSKI Bartosz POL APP 65:58:46 47:39 
55 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 65:59:14 48:07
56 BARTA Jan CZE APP 65:59:43 48:36
57 RABOTTINI Matteo ITA FAR 66:00:43 49:36
58 GUSTOV Volodymir UKR SAX 66:01:53 50:46
59 PETROV Evgeni RUS AST 66:06:34 55:27
60 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 66:07:06 55:59
61 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 66:08:53 57:46
62 OLIVEIRA Nelson POR RNT 66:09:06 57:59
63 FELLINE Fabio ITA AND 66:09:52 58:45
64 AGNOLI Valerio ITA LIQ 66:10:30 59:23
65 GARATE Juan Manuel ESP RAB 66:12:22 1:01:15
66 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 66:14:37 1:03:30
67 VERMOTE Julien BEL OPQ 66:23:03 1:11:56
68 CLEMENT Stef NED RAB 66:23:08 1:12:01
69 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 66:23:19 1:12:12
70 MALORI Adriano ITA LAM 66:24:50 1:13:43
71 BATTAGLIN Enrico ITA COG 66:25:35 1:14:28
72 THOMAS Geraint GBR SKY 66:26:22 1:15:15
73 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 66:27:37 1:16:30
74 BAK Lars Ytting DEN LTB 66:28:09 1:17:02
75 PERGET Mathieu FRA ALM 66:29:28 1:18:21
76 MOUREY Francis FRA FDJ 66:29:54 1:18:47
77 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 66:30:17 1:19:10
78 GOLAS Michal POL OPQ 66:30:59 1:19:52 
79 PONZI Simone ITA AST 66:31:12 1:20:05
80 DENIFL Stefan AUT VCD 66:31:57 1:20:50
81 GASTAUER Ben LUX ALM 66:32:44 1:21:37
82 GASPAROTTO Enrico ITA AST 66:34:41 1:23:34
83 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 66:35:10 1:24:03
84 SABATINI Fabio ITA LIQ 66:37:52 1:26:45
85 WYSS Danilo SUI BMC 66:38:47 1:27:40
86 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 66:39:22 1:28:15
87 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 66:39:33 1:28:26
88 FAILLI Francesco ITA FAR 66:40:01 1:28:54
89 BRUTT Pavel RUS KAT 66:40:40 1:29:33
90 COLBRELLI Sonny ITA COG 66:45:08 1:34:01
91 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 66:45:28 1:34:21
92 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 66:46:07 1:35:00
93 TOSATTO Matteo ITA SAX 66:46:42 1:35:35
94 SMUKULIS Gatis LAT KAT 66:48:07 1:37:00
95 FRANK Mathias SUI BMC 66:49:40 1:38:33
96 DIETZIKER Andreas SUI APP 66:50:28 1:39:21
97 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 66:50:42 1:39:35
98 PAGANI Angelo ITA COG 66:51:06 1:39:59
99 BONO Matteo ITA LAM 66:51:56 1:40:49
100 BERARD Julien FRA ALM 66:55:31 1:44:24
101 BULGAC Brian NED LTB 66:57:12 1:46:05
102 MAES Nikolas BEL OPQ 66:57:28 1:46:21
103 CARRARA Matteo ITA VCD 66:58:18 1:47:11
104 IMPEY Daryl RSA OGE 66:58:43 1:47:36
105 RIGHI Daniele ITA LAM 67:00:23 1:49:16
106 HANSEN Adam AUS LTB 67:01:20 1:50:13
107 SALERNO Cristiano ITA LIQ 67:02:38 1:51:31
108 BRANDLE Matthias AUT APP 67:03:08 1:52:01
109 BALLAN Alessandro ITA BMC 67:03:23 1:52:16
110 GATTO Oscar ITA FAR 67:03:53 1:52:46
111 DE MARCHI Alessandro ITA AND 67:04:34 1:53:27
112 ZEITS Andrey KAZ AST 67:04:43 1:53:36
113 BAUER Jack NZL GRM 67:04:44 1:53:37
114 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 67:05:07 1:54:00
115 LUND Anders DEN SAX 67:07:00 1:55:53
116 LOCATELLI Stefano ITA COG 67:07:14 1:56:07
117 BENEDETTI Cesare ITA APP 67:07:39 1:56:32
118 ROBERTS Luke AUS SAX 67:08:54 1:57:47
119 VELITS Martin SVK OPQ 67:09:27 1:58:20
120 KENNAUGH Peter GBR SKY 67:09:37 1:58:30
121 BODNAR Maciej POL LIQ 67:10:00 1:58:53 
122 HERMANS Ben BEL RNT 67:10:53 1:59:46
123 VAITKUS Tomas LTU OGE 67:11:24 2:00:17
124 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 67:13:28 2:02:21
125 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 67:13:31 2:02:24
126 ROLLIN Dominique CAN FDJ 67:16:48 2:05:41
127 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 67:20:45 2:09:38
128 SCHORN Daniel AUT APP 67:23:21 2:12:14
129 SELVAGGI Mirko ITA VCD 67:23:26 2:12:19
130 MAZZANTI Luca ITA FAR 67:23:41 2:12:34
131 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 67:26:29 2:15:22
132 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 67:26:47 2:15:40
133 GAZVODA Gregor SLO ALM 67:30:31 2:19:24
134 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 67:31:08 2:20:01
135 VANENDERT Dennis BEL LTB 67:31:34 2:20:27
136 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 67:31:40 2:20:33 
137 MEIER Christian CAN OGE 67:31:59 2:20:52
138 FAVILLI Elia ITA FAR 67:32:35 2:21:28
139 CABEDO Victor ESP EUS 67:33:08 2:22:01
140 ROSSELER Sebastien BEL GRM 67:33:18 2:22:11
141 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 67:33:45 2:22:38
142 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 67:34:19 2:23:12
143 MODOLO Sacha ITA COG 67:34:41 2:23:34
144 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 67:36:21 2:25:14
145 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 67:38:20 2:27:13
146 STANNARD Ian GBR SKY 67:40:02 2:28:55
147 SERGENT Jesse NZL RNT 67:41:43 2:30:36
148 HUNTER Robert RSA GRM 67:42:32 2:31:25
149 BANDIERA Marco ITA OPQ 67:43:01 2:31:54
150 KAISEN Olivier BEL LTB 67:43:40 2:32:33
151 BILLE Gaetan BEL LTB 67:44:13 2:33:06
152 BOARO Manuele ITA SAX 67:47:15 2:36:08
153 CAZAUX Pierre FRA EUS 67:47:48 2:36:41
154 KEIZER Martijn NED VCD 67:48:01 2:36:54
155 CHICCHI Francesco ITA OPQ 67:48:33 2:37:26
156 DELAGE Mickael FRA FDJ 67:49:51 2:38:44
157 CAVENDISH Mark GBR SKY 67:51:03 2:39:56
158 KRISTOFF Alexander NOR KAT 67:53:01 2:41:54
159 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 67:53:53 2:42:46
160 FERRARI Roberto ITA AND 67:55:18 2:44:11
161 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 67:55:52 2:44:45
162 TUFT Svein CAN OGE 67:59:35 2:48:28
163 RASCH Gabriel NOR FDJ 67:59:45 2:48:38
164 EISEL Bernhard AUT SKY 68:00:18 2:49:11
165 COLEDAN Marco ITA COG 68:03:44 2:52:37
166 RASMUSSEN Alex DEN GRM 68:09:34 2:58:27
167 SEUBERT Timon GER APP 68:09:40 2:58:33
168 BALLONI Alfredo ITA FAR 68:12:28 3:01:21
169 SCHILLINGER Andreas GER APP 68:13:26 3:02:19
170 BOBRIDGE Jack AUS OGE 68:20:42 3:09:35
171 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 68:21:04 3:09:57
172 BOS Theo NED RAB 68:27:11 3:16:04
173 PHINNEY Taylor USA BMC 68:27:12 3:16:05
174 GUARDINI Andrea ITA FAR 68:30:53 3:19:46
175 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 68:37:41 3:26:34

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej