Duńczyk Mads Pedersen wygrał zaliczaną do cyklu Pucharu Narodów Juniorów etapówkę Trofeo Karlsberg. Na 1. etapie Patryk Stosz był dziesiąty, a najlepszym „biało-czerwonym” w generalce był 29. Szymon Rekita.

Rozgrywana w Niemczech etapówka składała się czterech etapów, jednak trzeci rozbity był na poranną czasówkę i popołudniowy wyścig ze startu wspólnego.

Wyścig dobrze rozpoczął się dla Polaków. Na pierwszym odcinku, który padł łupem Kevin`a Deltombe`a (Belgia), na 10. miejscu przyjechał kolarz UKS Stobrawa Kluczbork, Patryk Stosz. Wysoko bo na 13. pozycji przyjechał jeszcze Michał Paluta (LKS Pom Strzelce Krajeńskie).

Na 2. etapie ponownie najsilniejszym punktem naszej reprezentacji był Stosz. 18-latek na mecie zameldował się na 19. miejscu, a etap padł łupem Duńczyka Fredrika Plesnera.

Etap 3a to 9,3 kilometrowa jazda indywidualna na czas. Najlepszy rezultat padł łupem kolejnego z Duńczyków – Madsa Pedersena. Polacy tego dnia wypadli słabo. Szymon Rekita (LKK Styropol Warmia Biskupiec) był dopiero 36. ze stratą 34 sekund do zwycięzcy.

Popołudniu młodzi kolarze do przejechania mieli 79 kilometrów. Tym razem wygrał Jonathan Dibben (Wielka Brytania), a 17-letni Paluta znalazł się na 13. miejscu.

Ostatni dzień ścigania to blisko 100 kilometrowy etap, który padł łupem Austriaka Alexandre`a Wachtera. Najlepszym Polakiem był ponownie Rekita, który zajął 36. miejsce.

O losach klasyfikacji generalnej zdecydowała czasówka. Końcowy triumf powędrował więc do Pedersena. Drugi Szwed Frederik Ludvigsson stracił do niego 3 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Stanów Zjednoczonych. Timo Eisenhartowi do zwycięstwa zabrakło 6 sekund. W klasyfikacji generalnej, najlepszym kolarzem w biało-czerwonych barwach okazał się Rekita, który skończył wyścig na 29. miejscu ze stratą 41 sekund do triumfatora.

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 PEDERSEN Mads  DAN les 395,9 km en 9h31’05” (moy. 41,594 km/h)
62 SVENDSEN Oskar  NOR  5’22”
63 MINCHENKO Igor  RUS  5’26”