1 |
Maxim Iglinsky (Kaz) Astana Pro Team |
6:43:52 |
|
2 |
Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale |
0:00:21 |
|
3 |
Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team |
0:00:36 |
|
4 |
Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar |
|
|
5 |
Daniel Martin (Irl) Garmin – Barracuda |
|
|
6 |
Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team |
|
|
7 |
Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
8 |
Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD |
|
|
9 |
Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda |
|
|
10 |
Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team |
|
|
11 |
Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale |
|
|
12 |
Pierre Rolland (Fra) Team Europcar |
|
|
13 |
Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team |
|
|
14 |
Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team |
|
|
15 |
Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team |
0:01:00 |
|
16 |
Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team |
0:01:27 |
|
17 |
Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team |
0:02:11 |
|
18 |
Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
19 |
Simon Gerrans (Aus) Greenedge Cycling Team |
|
|
20 |
Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling |
|
|
21 |
Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
22 |
Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
|
|
23 |
Frank Schleck (Lux) Radioshack-Nissan |
|
|
24 |
Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team |
|
|
25 |
Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank |
|
|
26 |
Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team |
|
|
27 |
Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan |
|
|
28 |
Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
29 |
Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling |
|
|
30 |
Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
31 |
Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank |
|
|
32 |
Yury Trofimov (Rus) Katusha Team |
|
|
33 |
Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
34 |
Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
35 |
Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD |
|
|
36 |
Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling |
|
|
37 |
Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team |
0:02:19 |
|
38 |
Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD |
0:05:05 |
|
39 |
Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
40 |
Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team |
0:05:27 |
|
41 |
Rémi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
42 |
Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale |
0:05:39 |
|
43 |
Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
44 |
Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale |
|
|
45 |
Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team |
|
|
46 |
Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank |
|
|
47 |
Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda |
|
|
48 |
Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda |
|
|
49 |
Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet |
|
|
50 |
Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan |
|
|
51 |
Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale |
|
|
52 |
Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda |
|
|
53 |
Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano |
|
|
54 |
Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda |
|
|
55 |
Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale |
|
|
56 |
Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale |
|
|
57 |
Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team |
|
|
58 |
Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan |
|
|
59 |
Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
60 |
Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale |
|
|
61 |
Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team |
|
|
62 |
Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank |
|
|
63 |
Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team |
|
|
64 |
Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team |
|
|
65 |
Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team |
0:05:45 |
|
66 |
Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet |
0:07:29 |
|
67 |
Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
68 |
Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet |
0:08:22 |
|
69 |
Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
70 |
Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
71 |
Vincent Jerome (Fra) Team Europcar |
0:08:28 |
|
72 |
David Lelay (Fra) Saur – Sojasun |
0:08:30 |
|
73 |
Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team |
0:08:54 |
|
74 |
Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD |
|
|
75 |
Michael Albasini (Swi) Greenedge Cycling Team |
|
|
76 |
Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
|
|
77 |
Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
78 |
Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD |
|
|
79 |
Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team |
0:11:04 |
|
80 |
Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
81 |
Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
0:12:18 |
|
82 |
Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team |
|
|
83 |
Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
|
|
84 |
Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
85 |
Kevin Ista (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
86 |
Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
87 |
Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
88 |
Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
89 |
Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
|
|
90 |
Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team |
|
|
91 |
Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano |
|
|
92 |
Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank |
|
|
93 |
Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano |
|
|
94 |
Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
95 |
Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
96 |
Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi |
|
|
97 |
Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team |
|
|
98 |
Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team |
|
|
99 |
Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
|
|
100 |
Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling |
|
|
101 |
Imanol Erviti (Spa) Movistar Team |
|
|
102 |
Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team |
|
|
103 |
Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team |
|
|
104 |
Christian Meier (Can) Greenedge Cycling Team |
|
|
105 |
Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale |
|
|
106 |
Cyril Gautier (Fra) Team Europcar |
|
|
107 |
Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD |
|
|
108 |
Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling |
|
|
109 |
Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
110 |
Daryl Impey (RSA) Greenedge Cycling Team |
0:12:50 |
|
111 |
Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
0:12:54 |
|
112 |
Simon Clarke (Aus) Greenedge Cycling Team |
0:14:31 |
|
113 |
Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team |
|
|
DNQ |
Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team |
|
|
DNQ |
Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team |
|
|
DNQ |
Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team |
|
|
DNQ |
Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
DNQ |
Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team |
|
|
DNF |
Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team |
|
|
DNF |
Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team |
|
|
DNF |
Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team |
|
|
DNF |
Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team |
|
|
DNF |
Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan |
|
|
DNF |
Christopher Horner (USA) Radioshack-Nissan |
|
|
DNF |
Jens Voigt (Ger) Radioshack-Nissan |
|
|
DNF |
Joost Posthuma (Ned) Radioshack-Nissan |
|
|
DNF |
Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team |
|
|
DNF |
Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team |
|
|
DNF |
Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
DNF |
Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
DNF |
Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
DNF |
Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep |
|
|
DNF |
Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team |
|
|
DNF |
Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team |
|
|
DNF |
Stefano Agostini (Ita) Liquigas-Cannondale |
|
|
DNF |
Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale |
|
|
DNF |
Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale |
|
|
DNF |
Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling |
|
|
DNF |
Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling |
|
|
DNF |
Luke Rowe (GBr) Sky Procycling |
|
|
DNF |
Fumiyuki Beppu (Jpn) Greenedge Cycling Team |
|
|
DNF |
Travis Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team |
|
|
DNF |
Wesley Sulzberger (Aus) Greenedge Cycling Team |
|
|
DNF |
Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
DNF |
Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
DNF |
Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
DNF |
Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi |
|
|
DNF |
Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team |
|
|
DNF |
Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
DNF |
Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun |
|
|
DNF |
Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team |
|
|
DNF |
Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team |
|
|
DNF |
Franck Bouyer (Fra) Team Europcar |
|
|
DNF |
Anthony Charteau (Fra) Team Europcar |
|
|
DNF |
Davide Malacarne (Ita) Team Europcar |
|
|
DNF |
Kévin Reza (Fra) Team Europcar |
|
|
DNF |
Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD |
|
|
DNF |
Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD |
|
|
DNF |
Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
DNF |
Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
DNF |
Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
DNF |
Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
|
|
DNF |
Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale |
|
|
DNF |
Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale |
|
|
DNF |
Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale |
|
|
DNF |
Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale |
|
|
DNF |
Thomas Damuseau (Fra) Argos-Shimano |
|
|
DNF |
Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano |
|
|
DNF |
Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano |
|
|
DNF |
Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano |
|
|
DNF |
Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano |
|
|
DNF |
Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda |
|
|
DNF |
Michel Kreder (Ned) Garmin – Barracuda |
|
|
DNF |
Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet |
|
|
DNF |
Gilles Devillers (Bel) Landbouwkrediet |
|
|
DNF |
Reinier Honig (Ned) Landbouwkrediet |
|
|
DNF |
Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet |
|
|
DNF |
Kurt Hovelynck (Bel) Landbouwkrediet |
|
|
DNF |
Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
DNF |
Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
DNF |
Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
DNF |
Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat |
|
|
DNF |
Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team |
|
|
DNF |
Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team |
|
|
DNF |
Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team |
|
|
DNF |
Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team |
|
|
DNF |
Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Evert Verbist (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s |
|
|
DNF |
Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank |
|
|
DNF |
David Tanner (Aus) Team Saxo Bank |
|
|
DNF |
Troels Ronning Vinther (Den) Team Saxo Bank |
|
|
DNF |
Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
DNF |
Julien Antomarchi (Fra) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
DNF |
Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi |
|
|
DNF |
Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanof |
Trochę szkoda Nibalego, piękny atak, ale Iglinsky skontrował go bezbłędnie, gratulacje 😉
Faworyci słabiutko, Purito i Gilbert…
Styl w jakim Igliński wygrał budzi największy szacunek. Jestem po wrażeniem. Gratulacje.