Objawienie sezonu Jonathan Tiernan–Locke (Endura Racing), zdradza swój harmonogram na następne tygodnie.

Z pięcioma wygranymi na koncie, Brytyjczyk wraz z Elią Viviani`m (Liquigas-Cannondale) oraz Andre Greipel`em (Lotto-Belisol) prowadzi w klasyfikacji zwycięstw tego sezonu.

Dla 27-letniego zawodnika, który imponuje ostatnio znakomitą jazdą na krótkich, interwałowych podjazdach następnym startem będzie Wyścig Dookoła Murcji (3-4 marca). W Hiszpanii zmierzy się m.in. z ekipą CCC Polsat Polkowice. Następną imprezą w jego planach jest francuski klasyk Paris-Troyes (11 marca), po którym przeniesie się do Włoch na Semaine Internationale Coppi-Bartali (20-24 marca). W harmonogramie na przełom marca oraz kwietnia, znajdują się jeszczela Route Adélie(30 marca) oraz Circuit des Ardennes (6-8 kwietnia), gdzie również pojadą podopieczni Piotra Wadeckiego.

Jego kontynentalny zespół Endura Racing, wciąż zgłasza się na dalsze wyścigi z kalendarza UCI Europe Tour. Być może zobaczymy Tiernan`a-Locke`a w Polsce, ponieważ rok temu brytyjska ekipa ścigała się w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Kto wie? Może Bogdanowi Rzepce znów uda ściągnąć się na Dolny Śląsk drużynę w czarnych barwach.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments