Znamy terminy i miejsca wyścigów z kalendarza UCI , organizowanych przez Mazovia Team w 2012 roku. „Trochan” tradycyjnie rozpocznie sezon wyścigów UCI, w Baboszewie. Ciekawie zapowiada się wyścig dookoła Mazowsza. Puchar MON po raz kolejny w Płocku.

Pierwszy z wyścigów punktowanych przez UCI w Polsce to 24 Międzynarodowy Wyścig Kolarski – Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, który odbędzie się 1 maja w Baboszewie.

Kolejnym z wyścigów UCI organizowanych przez Marcina Wasiołka i Mazovia Team, to 55 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza”. Mazowieckie ściganie rozpocznie się podobnie jak w ubiegłym roku, prologiem w Warszawie, a zakończy indywidualną jazdą na czas w Szydłowcu.

Program wyścigu „Dookoła Mazowsza”

23 lipca – prolog – Warszawa

24 lipca – I etap Modlin-Modlin

25 lipca – II etap  Nowy Dwór Maz–Nowy Dwór Maz.

26 lipca – III etap Kozienice – Kozienice

27 lipca – IV etap Szydłowiec – jazda na czas.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku triumfatorem wyścigu był Robert Radosz (na zdjęciu). W tym roku kolarze BDC MarcPol Team zapewne także powalczą o dobry rezultat, tym bardziej, że dwa etapy mają „u siebie”. Drużyna zarejestrowana jest w Nowym Dworze Mazowiecki.

Ostatni z wyścigów UCI organizowanych przez „Mazovię” to 51 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W tym roku 18 sierpnia barwny peleton będzie się kręcił wokół Płocka, by finiszować w centrum, na rynku.

Jednocześnie w tym roku rusza nowy projekt „Mazovia -Tour dla amatorów „. Szczegóły wkrótce na www.naszosie.pl

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz

Z tego, co udało mi się zauważyć, to Polska ma „trochę” wyścigów w kalendarzu UCI, czy to w kategorii 1.2 czy też 2.1 i inne.
http://www.uci.ch/templates/UCI/UCI2/layout.asp?MenuId=MTUyMjQ&LangId=1

Andrzej
Editor
Andrzej
Reply to  Mateusz

A kto powiedział, że ich nie ma ? 🙂

rebe
rebe

Kolejne wyścigi mi uciekną . Dookoła Mazowsza jak kończył się w Płocku to zawsze podjeżdżaliśmy zobaczyc.Został puchar MON , ale w tym czasie to już Bałtyk – Bieszczady.
Gdzieś jednak wyybrac się trzeba.

Mateusz
Mateusz

Marek, spokojnie 🙂 Zrozumiałem wszystko. Tylko umknęła mi gdzieś informacja na temat innych wyścigów 😉

Mateusz
Mateusz

Dzięki 🙂