Konrad Tomasiak jeden z czołowych polskich kolarzy kategorii młodzieżowej w przyszłym sezonie ścigać się będzie w grupie CMI Trilogy, która ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych. W ekipie ścigać się będzie jeszcze jeden reprezentant Polski Zbigniew Gucwa.

– Moja nowa ekipa nazywa się CMI Trilogy i jest zarejestrowana w stanach w Virginii. Razem ze mną będzie jeździł jeszcze Zbyszek Gucwa – powiedział w rozmowie z serwisem KOLARSKI.PL Konrad Tomasiak.

Grupa CMI Trilogy będzie miała międzynarodową obsadę. Oprócz dwójki Polaków i kolarzy z USA Johna Delonga i Ryana Petita w składzie znaleźli się Francuzi Julien Schick, Benjamin Trouche, Guillaume Soula i Sebastien Jullien oraz Brytyjczyk Simeon Green. Ekipa posiada licencję amatorską, jednak ubiega się o zaproszenia na wyścigi kategorii 2.2 UCI na całym świecie.

– Sezon zaczynam 23 marca 10-etapowym wyścigiem dookoła Maroka, później wyścigi UCI w Anglii, Holandii, Serbii czy Włoszech – opowiada o planach startowych Konrad Tomasiak. – Jeśli chodzi o cele na nadchodzący sezon to na pewno imprezy mistrzowskie zaczynając od Mistrzostw Polski przez Europy i Świata, które będą odbywały się w Holandii, a ja dobrze się czuję w wyścigach na rozgrywanych w krajach Beneluksu. Bardzo ważne będą dla mnie także wyścigi Pucharu Narodów.

– Przygotowania idą jak do tej pory bardzo dobrze, czuję się dużo mocniejszy zarówno fizycznie jak i psychicznie niż tamtej zimy. Jestem mocno zmotywowany i pozytywnie nastawiony do sezonu – dodaje kolarz reprezentujący w ubiegłym sezonie barwy polskiego zespołu TC Chrobry Głogów.

W planie startów grupy CMI Trilogy znalazł się też rozgrywany w Polsce Małopolski Wyścig Górski.

21-letni Tomasiak to były, podwójny mistrz Polski juniorów. W ubiegłym sezonie był 16. w Memoriale Henryka Łasaka, 7. w Central European Tour – Budapest GP (1.2 UCI), 3. na etapie Sibiu Cycling Tour (2.2 UCI), 5. w generalce Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im Pułkownika Skopenki.

25-letni Gucwa w wieku juniora wygrał klasyfikację generalną Pucharu Polski. Po dwóch latach ścigania w młodzieżowcach w Polsce w zawodowych drużynach Paged MBK Scout i Nobless, wyjechał do Francji. Na swoim koncie ma dwie wygrane UCI, które odniósł na etapach wyścigów Tour de Gironde i Tour du Faso.

źródło: kolarski.pl i własne

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments