Były podwójny Mistrz Polski juniorów zdecydował się na przejście do grupy zagranicznej.

W tym sezonie Tomasiak ścigał się w barwach Kolss-BDC. Wygrał prolog Wyścigu Dookoła Mazowsza, zajął ósme miejsce w Memoriale im. Grundmanna i Wizowskiego i był czwarty na etapie 3b podczas Tour of Szeklerland. W przeszłości był m.in. brązowym medalistą Mistrzostw Polski orlików oraz w 2009 roku mistrzem kraju w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniora.

Start-Vaxes Cycling Team to ekipa zarejestrowana w Paragwaju, ale z siedzibą w Belgii. Możliwość treningów w okolicach Flandrii będzie stanowić znakomite przygotowanie do sezonu. Konrad pokusił się o krótkie podsumowanie 2015 roku.

Ostatni sezon z powodu wielu problemów, głównie ze znalezieniem zespołu, był dla mnie ciężki, dlatego wielkie podziękowania dla Pana Dariusza Banaszka i całej ekipy Kolss-BDC Team za to, że dali mi szansę i nie musiałem kończyć swojej przygody ze sportem. Dzięki tej okazji miałem możliwość pokazać się kilka razy z dobrej strony, choćby w wyścigu „Dookoła Mazowsza”.

Przy okazji wyraził też nadzieję na pozytywne dalsze koleje kariery.

Kolejny sezon zdecydowałem się spędzić w ekipie zagranicznej. Team zarejestrowany w Paragwaju może brzmieć trochę egzotycznie, ale cała baza mieści się w Belgii, gdzie będę mieszkał i większość wyścigów, w których będę startował, należy do cyklu Europe Tour, chociaż kilkukrotnie pojawię się poza Europą. To właśnie kalendarz startów przyczynił się po części do mojej decyzji o dołączeniu do drużyny.

Będę miał tam duże możliwości rozwoju, a w połączeniu z moimi ambicjami mam nadzieję, że pozwoli mi to osiągnąć sukces. Ważne będzie zdobywanie punktów UCI oraz pokazywanie się na wyścigach z cyklu Kermesse Pro. Mam nadzieję, że to zapewni mi kontrakt półkę wyżej w przyszłym sezonie.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy utalentowanego zawodnika! Kibiców zapraszamy na fanpage Konrada!

Poprzedni artykułPrzemysław Niemiec pod wrażeniem Cykloklasy Merida
Następny artykułDusseldorf gospodarzem pierwszych etapów Wielkiej Pętli w 2017 roku
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments