Rower, na którym ścigają się kolarze ekipy Start Vaxes Partizan, w tym Polak, Konrad Tomasiak.

Ekipa kontynentalna jest zarejestrowana w Serbii, ale bazę ma w Belgii. Rower, na którym ścigają się kolarze Start jest zbudowany na ramie tajwańskiej firmy Vaxes i stanowi bardzo ciekawą mieszankę.

Konrad TOmasiak

Vaxes produkuje również koła. Wszystkie komponenty tej firmy wytwarzane są z najwyższej jakości karbonu, który zapewnia sztywność i lekkość. Geometria ramy 4RP jest kompromisem pomiędzy aerodynamiką i komfortem potrzebnym na ciężkich, belgijskich drogach.

microshift

Osprzęt to dość mało popularny Microshift Arsis 11. Jak najłatwiej opisać działanie osprzętu? Porównując do najpopularniejszego Shimano – Arsis znajduje się na poziomie pomiędzy 105 a Ultegrą. Dużym plusem jest wykonanie z karbonu zarówno klamkomanetek jak i samej przerzutki.

microshift

Kolejnym producentem, który bezpośrednio uczestniczy w wyścigach Start Vaxxes jest Easton. Amerykańska firma zapewnia kolarzom korby, sztyce oraz kokpit, a więc kierownicę i mostek. Obejma sztycy jest lekko wbudowana w ramę, by poprawić aerodynamikę i… estetykę zestawu.

vaxxes

Często omijany, niezauważany element, ale jeden z najważniejszych (w kwestii bezpieczeństwa nie ma sobie równych) – hamulce. Za te odpowiada Fouriers. Nie powalają nietypowymi rozwiązaniami jeśli spojrzeć przez pryzmat wyglądu, ale za to hamują naprawdę dobrze.

fouriers

Pozostałe części to również lekka mieszanka – siodełko dostarcza Velo, a opony i szytki Chaoyang. Łańcuch to z kolei produkt YBN. Tchnienie „flandryjskości” w rowerze zapewnia firma Jazz i wykonane przez nią koszyki na bidony.

jazz

Poprzedni artykułDe Rosa Rybnik na „Małopolski” z nowym sponsorem
Następny artykułCriterium du Dauphine: Kapitalne zwycięstwo Fabio Aru!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments