Jak poinformował nas Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy Kolss BDC Team, zespół pozyskał dwóch nowych kolarzy – Mateusza Nowaczka i Konrada Tomasiaka.

Mateusz Nowaczek, który w zeszłym roku reprezentował amatorską grupę BSA-Sante, podpisał kontrakt z zawodową grupa kolarską Kolss – BDC Team. 24-letni kolarz, w ubiegłym roku wygrał etap podczas Bałtyk – Karkonosze, wysoko, na ósmej pozycji uplasował się w Pucharze MON. Nowaczek to świetny torowiec, który na swoim koncie ma m.in. złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Wcześniej, w 2013 roku Mateusz reprezentował barwy nieistniejącej już grupy Bank BGŻ Team.

Z kolei Konrad Tomasiak to były, podwójny mistrz Polski juniorów. W 2013 zdobył brązowy medal podczas mistrzostw Polski orlików. Jeździł m.in. w ekipach: TC Chrobry Głogów, CMI Trilogy, zaś ostatni rok spędził we francuskiej grupie amatorskiej VS Hyérois.

Oto co o nowych nabytkach Kolss BDC powiedział nam Dariusz Banaszek:

Mateusz Nowaczek oraz Konrad Tomasiak podpisali długoletnie kontraktem z Kolss BDC. Są to kolarze, o których mówiłem w styczniu. Zawodnicy wyselekcjonowani, którzy doskonale wkomponowuja się w skład naszego teamu. Oczekiwania co do nich są duże, skończyła się dla nich zabawa w kolarstwo, czas na poważne ściganie. U nas produkujemy super zawodników i mam nadzieję, że to kolejni kolarz, którzy w przyszłości będą walczyć z najlepszymi na świecie. W Sobótce i Dzierżoniowie po raz pierwszy pokażemy się polskiej publiczności. Druga część składy jedzie do Francji”

Przypomnijmy, że Polacy jeżdżący w ukraińskiej grupie to, którzy wcześniej podpisali umowy to: Adrian Banaszek, Adam Stachowiak, Błażej Janiaczyk, Kacper Gronkiewicz, Adrian Tekliński.

 

 

 

Poprzedni artykułNokere Koerse: Boeckmans wygrywa, Christian Delle Stelle jedenasty
Następny artykułMovistar na Primaverę z Valverde i Lobato
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tubi
tubi

To raczej z grupy Andrzeja Sypytkowskiego nic nie wyjdzie?

edek
edek

brawo dla Banaszka że daje zatrudnienie młodym chłopakom !