Do niedzielnego Mediolan – San Remo czasu coraz mniej, a co za tym idzie, kolejne zespoły przedstawiają swoje składy na pierwszy monument sezonu. Karty odkrył także hiszpański Movistar.

Liderami drużyny z półwyspu Iberyjskiego będą Juan Jose Lobato oraz Alejandro Valverde. Pierwszy z nich notuje jeden z najlepszych początków w swojej karierze. 26-latek ma na swoim koncie zwycięstwa w Tour Down Under oraz Vuelta a Andalucia. Z bardzo dobrej strony pokazał się także podczas Dubai Tour, gdzie walczył jak równy z równym z innymi wielkimi sprinterami. W Primaverze będzie jednak musiał poradzić sobie z mianem jednego z faworytów.

Doświadczony Valverde nie startował w „wiosennych mistrzostwach świata” od 2006 roku, kiedy to zajął 24 miejsce. W tym sezonie, na swoim koncie zapisał tylko jedno zwycięstwo, odniesione na Majorce, w Trofeo Serra de Tramautana. Nie oznacza to jednak, że nie będzie groźny. Z bardzo dobrej strony pokazał się choćby podczas Strade Bianche, gdzie finiszował na trzeciej pozycji.

Skład Movistar na Mediolan – San Remo:

Ion Izagirre, Alex Dowsett, Jose Joaquin Rojas, Juan Jose Lobato, Giovanni Visconti, Alejandro Valverde, Jasha Sutterlin IiAdriano Malori.

Dawid Gruntkowski

Foto: Movistar