Włoch Christian Delle Stelle zajął 11.miejsce, po sprincie z dużej grupy, w belgijskim wyścigu Nokere Koerse – Danilith Classic. Wyścig wygrał Kris Boeckmans (Lotto Soudal).

To był bardzo ciężki wyścig. Po pierwszej godzinie mieliśmy średnią prędkość prawie 50 km/h. Sprawę utrudniał także silny wiatr. Finiszowałem na 11. miejscu, ale finałowy sprint nie odpowiadał mojej charakterystyce. Droga był brukowana i bardziej odpowiadała silnym, masywnym kolarzom, a ja ważę tylko 65 kilogramów. Cieszę się z mojejdyspozycji, bo forma rośniei czuję się pewny swoich umiejętności przed kolejnymi wyścigami –powiedział po wyścigu Christian Delle Stelle.

Początek zmagań był niezwykle szybki, przez co przez długi czas nikt nie był w stanie uformować ucieczki. Dopiero po 70.kilometrze, udało się to piątce kolarzy. Zaatakowali David Boucher (FDJ), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen – Baloise), Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert), Dieter Bouvry (Roubaix Lille Métropole) oraz Alphonse Vermote (Vastgoedservice – Golden Palace) i uzyskali ponad 5-minutową przewagę.

Peleton rozpoczął zażartą pogoń dosyć wcześnie i skasował odjazd 50 kilometrów przed metą. Od tego momentu na czele grupy wrzało – wielu kolarzy próbowało odskoczyć, ale grupa zasadnicza cały czas kontrolowała sytuację.

O zwycięstwie zadecydował masowy finisz. Finałowe metry prowadziły po kostce brukowej, a droga lekko się wznosiła. Christian Delle Stelle zdołał ustawić się na dobrej pozycji do sprintu i zameldował się na 11.miejscu. Wygrał Kris Boeckmans (Lotto Soudal), a na podium stanęli także Justin Jules (Veranclassic – Ekoi) i Scott Thwaites (Bora-Argon 18).

Wyniki Nokere Koerse – Danilith Classic, 197,7km

1. Kris Boeckmans (Lotto Soudal)
2. Justin Jules (Veranclassic – Ekoi)
3. Scott Thwaites (Bora-Argon 18)

11. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)
52. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)
92. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)
149. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)
158. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)
160. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)
161. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)
DNF Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice)

Informacja prasowa CCC Sprandi Polkowice

Poprzedni artykułKwiatkowski i Gołaś w skadzie Etixx – Quick Step na Mediolan – San Remo!
Następny artykułMateusz Nowaczek i Konrad Tomasiak zawodnikami Kolss – BDC Team!