Coraz więcej zespołów, zaproszonych na Mediolan – San Remo, podaje składy, w których wystartuje we włoskim monumencie. Karty odkryła też drużyna Etixx – Quickstep.

Belgijska ekipa, w najbliższą niedzielę, spróbuje zagrać na aż trzy fortepiany. O miejsce w czołówce lub nawet zwycięstwo postarać się mają Zdenek Stybar, Michał Kwiatkowski i Mark Cavendish. Dwaj pierwsi, w ostatnich dniach, prezentują bardzo dobrą formę. “Cavs” nie błyszczał na zakończonym we wtorek Tirreno – Adriatico, jednak było to związane z wirusem żołądkowym, który dokuczał mu jeszcze tydzień temu.

Spore nadzieje na dobry występ ma menadżer Rolf Aldag.

Co roku, Primavera jest pierwszym, wielkim wyścigiem jednodniowym w kalendarzu. Wyścig ten ma piękną historię. W końcu jest jednym z pięciu monumentów. Dla drużyn, które respektują tradycję, jest to dodatkowa motywacja do walki, tym bardziej, że w tym roku nie jesteśmy głównymi faworytami. Naszą siłą jest to, że mamy wielu zawodników na wysokim poziomie. Nie musimy za wszelką cenę osłaniać jednego lidera od Capi do Via Roma. Mamy Stybara, który może wszystkich zaskoczyć, Kwiatkowskiego, którego talentu podważyć nie można, a także Marka Cavendisha. To nasza grupka, która może powalczyć o wygraną. – powiedział.

Trzeba jednak pamiętać, że Primavera to nieobliczalny wyścig. Właśnie to czyni go wyjątkowym. Na starcie, co najmniej 100 zawodników marzy o sukcesie. Co więcej, pogoda może się kilkukrotnie zmienić. Ostatnie dni przed startem to przede wszystkim możliwie najlepsza regeneracja po ciężkim Paryż – Nicea czy Tirreno – Adriatico. Najłatwiej do pełni formy powrócić może Cavendish, który podczas Tirreno zmagał się z wirusem, przez co nie dawał z siebie wszystkiego. Drużyna jest gotowa, czekamy na niedzielę! – zakończył Aldag.

Skład Etixx – Quickstep na Mediolan – San Remo:

Zdenek Stybar, Michał Kwiatkowski, Mark Cavendish, Stjin Vandenbergh, Julien Vermote, Michał Gołaś, Mark Renshaw, Fabio Sabatini.

Dawid Gruntkowski

FOto: Etixx – Quick Step