Konrad TomasiakCzwarty kolarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas orlików –  Lasse Normann Hansen (Blue Water Cycling) wygrał czasówkę na Tour de Berlin. Konrad Tomasiak (TC Chrobry Lasocki Głogów) był 14.

Poranna czasówka w niemieckim wyścigu dla młodzieżowców liczyła 19,2 kilometra. Zwycięski Norweg potrzebował na przejechanie tej trasy 26 minut i 51 sekund. Drugie miejsce ze stratą sześciu sekund zajął Sjors Roosen (Cycling Team Jo Piels), a trzeci był Mathias Moller (Blue Water Cycling). Duńczyk był gorszy od klubowego kolegi o 7 sekund.

Najlepiej z Polaków spisał się Konrad Tomasiak (TC Chrobry Lasocki Głogów), który zajął 14. miejsce ze stratą 45 sekund do najlepszego. Grzegorz Haba (WV De Jonge Renner)spadł w klasyfikacji generalnej na 18. miejsce.

Po południu na kolarzy czeka jeszcze 123 kilometrowy odcinek ze startu wspólnego.

Wyniki:

1 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 5 26:51 42.905
2 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels 2 0:06 42.746
3 MOLLER Mathias Blue Water Cycling 1 0:07 42.719
4 LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels 0:10 42.640
5 REIS Rafael Ceramica Flaminia – Fondriest 0:14 42.535
6 HOEKSTRA Jochem Cycling Team Jo Piels 0:16 42.483
7 WOTSCHKE Sebastian 0:22 42.327
8 PIRIUS Hans 0:26 42.224
9 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec ,, ,,
10 HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley 0:33 42.044
11 DE KORT Bram Cycling Team Jo Piels 0:38 41.916
12 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec 0:40 41.866
13 EGNER Arne Team Stölting ,, ,,
14 TOMASIAK Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow 0:45 41.739
15 GRUNER Yannick 0:53 41.538
16 WALSCHEID Max Team Stölting 0:57 41.439
17 NOLTEN Bram 0:59 41.389
18 DIETEREN Jan Team Stölting 1:00 41.364
19 EIKING Odd Christian 1:01 41.340
20 GUERREIRO Ruben 1:08 41.167
21 DE GREEF Robbert Cycling Team Jo Piels 1:12 41.070
22 WILLWOHL Willi LKT Team Brandenburg 1:17 40.948
23 THALUND JENSEN Frederik Blue Water Cycling 1:18 40.924
24 DIJKSTRA Martijn ,, ,,
25 WERDA Maximilian Team Stölting 1:23 40.803
26 HABA Grzegorz 1:25 40.755
27 VAN DALEN Jason 1:28 40.683
28 KASTELIJN Ian ,, ,,
29 LEIJS Joeri 1:29 40.659
30 MAYER Yannick 1:31 40.611
31 NAGLER Patrick 1:41 40.374
32 PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling 1:42 40.350
33 EGGER Mike Team Bergstrasse jenatec 1:45 40.280
34 MEIJERS Daan Cycling Team Jo Piels ,, ,,
35 WOLF Justin 1:46 40.256
36 STOSZ Patryk TC Chrobry Lasocki Glogow 1:48 40.209
37 REICHARDT Thomas Team Bergstrasse jenatec 1:50 40.163
38 BAUHAUS Phil Team Stölting 1:59 39.954
39 ROOSEN Timo 2:02 39.885
40 MEIER Alexander 2:06 39.793
41 ZWINGENBERGER Philipp ,, ,,
42 ACKERMANN Pascal Rad-Net Rose Team 2:07 39.770
43 MATHIS Marco Rad-Net Rose Team 2:09 39.724
44 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 2:14 39.610
45 WIEKING Fabian 2:16 39.565
46 FREITAS Daniel 2:17 39.542
47 ARIESEN Tim 2:18 39.520
48 STIER Maximilian LKT Team Brandenburg 2:23 39.407
49 KALDENBACH Jeroen 2:24 39.385
50 HUPPERTZ Joshua 2:26 39.340
51 QUAST Enno 2:31 39.228
52 BECK Joschka 2:36 39.117
53 VERTOMMEN Jeff 2:38 39.073
54 MUCHE Christopher Rad-Net Rose Team 2:44 38.941
55 EYSKENS Jeroen 2:46 38.897
56 METZKE Eric 2:47 38.875
57 HEMPFER Martin 2:49 38.831
58 HOLBACH Fabian ,, ,,
59 HARNISCH Daniel 2:53 38.744
60 KRüGEL Samuel 2:56 38.679
61 SCHWEIZER Michael 3:02 38.550
62 HEMPFER Michael 3:14 38.294
63 WOLFFENBUTTEL Stefan 3:17 38.230
64 LAMBRECHTS Sem 3:22 38.125
65 LINDENAU Max 3:26 38.041
66 VAN DINGENEN Sander 3:29 37.978
67 SCHNEIDER Stefan 3:35 37.853
68 OSSYRA Gabriel 3:42 37.709
69 VAN DEN EYNDE Nick 3:48 37.586
70 TOLHOEK Antwan 3:53 37.484
71 RESKE Tim Team Bergstrasse jenatec 3:54 37.463
72 PENSL Paul 3:59 37.362
73 WAPPLER Benjamin 4:00 37.342
74 LESCHE Philipp 4:09 37.161
75 FRITZ Fabian 4:16 37.022
76 SCHULZ Julian 4:24 36.864
77 ERNST Björn 5:07 36.038
78 BRETSCHNEIDER Toni 5:16 35.869
DNF SANDERS Dajo
DNF HERKLOTZ Silvio Team Stölting ,,

 

Klasyfikacja generalna:

1 (2) MOLLER Mathias Blue Water Cycling 4:12:29
2 (4) ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels 0:06
3 (13) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:18
4 (15) LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels 0:29
5 (24) HOEKSTRA Jochem Cycling Team Jo Piels 0:35
6 (16) PIRIUS Hans 0:45
7 (18) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec ,,
8 (20) HAMMERSLAND Nicholas Team Oster Hus – Ridley 0:52
9 (3) EIKING Odd Christian 0:56
10 (12) DE KORT Bram Cycling Team Jo Piels ,,
11 (6) WALSCHEID Max Team Stölting 1:11
12 (7) NOLTEN Bram 1:15
13 (8) DIETEREN Jan Team Stölting 1:17
14 (10) DE GREEF Robbert Cycling Team Jo Piels 1:29
15 (9) WILLWOHL Willi LKT Team Brandenburg 1:34
16 (23) THALUND JENSEN Frederik Blue Water Cycling 1:37
17 (21) DIJKSTRA Martijn ,,
18 (5) HABA Grzegorz 1:39
19 (14) WERDA Maximilian Team Stölting 1:42
20 (17) KASTELIJN Ian 1:47
21 (1) ROOSEN Timo 1:50
22 (25) EGGER Mike Team Bergstrasse jenatec 2:04
23 (22) KALDENBACH Jeroen 2:43
24 (27) MUCHE Christopher Rad-Net Rose Team 3:03
25 (29) REIS Rafael Ceramica Flaminia – Fondriest 3:22
26 (43) WOTSCHKE Sebastian 3:33
27 (11) WOLFFENBUTTEL Stefan 3:34
28 (19) VAN DINGENEN Sander 3:48
29 (42) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec 3:51
30 (45) EGNER Arne Team Stölting ,,
31 (28) TOMASIAK Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow 3:53
32 (41) GUERREIRO Ruben 4:19
33 (36) VAN DALEN Jason 4:39
34 (40) MAYER Yannick 4:42
35 (46) PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling 4:53
36 (30) MEIJERS Daan Cycling Team Jo Piels 4:54
37 (53) GRUNER Yannick ,,
38 (35) STOSZ Patryk TC Chrobry Lasocki Glogow 4:59
39 (49) WOLF Justin 5:05
40 (33) BAUHAUS Phil Team Stölting 5:10
41 (38) MEIER Alexander 5:17
42 (48) ACKERMANN Pascal Rad-Net Rose Team 5:22
43 (31) FREITAS Daniel 5:28
44 (34) STIER Maximilian LKT Team Brandenburg 5:34
45 (37) HUPPERTZ Joshua 5:37
46 (44) QUAST Enno 5:42
47 (47) METZKE Eric 6:02
48 (32) LAMBRECHTS Sem 6:33
49 (50) SCHNEIDER Stefan 6:55
50 (39) LESCHE Philipp 7:20
51 (74) LEIJS Joeri 8:11
52 (77) NAGLER Patrick 8:25
53 (73) REICHARDT Thomas Team Bergstrasse jenatec 8:32
54 (57) ZWINGENBERGER Philipp 8:44
55 (67) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 8:52
56 (68) WIEKING Fabian 8:54
57 (56) ARIESEN Tim 8:56
58 (79) MATHIS Marco Rad-Net Rose Team 8:57
59 (52) BRETSCHNEIDER Toni 8:59
60 (59) VERTOMMEN Jeff 9:16
61 (55) EYSKENS Jeroen 9:17
62 (54) HOLBACH Fabian 9:18
63 (78) BECK Joschka 9:20
64 (61) HEMPFER Martin 9:27
65 (72) HARNISCH Daniel 9:35
66 (76) KRüGEL Samuel 9:40
67 (75) SCHWEIZER Michael 9:46
68 (65) HEMPFER Michael 9:52
69 (66) LINDENAU Max 10:04
70 (69) OSSYRA Gabriel 10:20
71 (58) TOLHOEK Antwan 10:31
72 (70) RESKE Tim Team Bergstrasse jenatec 10:32
73 (63) PENSL Paul 10:37
74 (80) VAN DEN EYNDE Nick 10:38
75 (64) WAPPLER Benjamin ,,
76 (62) FRITZ Fabian 10:54
77 (71) SCHULZ Julian 11:06
78 (60) ERNST Björn 11:45

 

Foto: Andrzej Gucwa

Andrzej