Organizatorzy wyścigu Paryż-Nicea, zaprezentowali dziś wstępną listę startową tegorocznej edycji, która zostanie rozegrana w dniach od 4 do 11 marca. Znalazło się na niej trzech Polaków.

W „Wyścigu ku słońcu”, pojadą m.in tacy zawodnicy jak: bracia Schleck (RadioShack-Nissan-Trek), Nicolas Roche (Ag2r-La Mondiale), Janez Brajkovic (Astana), Tejay Van Garderen i Taylor Phinney (BMC-Racing), Rein Taaramae oraz David Moncoutie (Cofidis), Igor Anton (Euskaltel-Esukadi), Yauheni Hutarovich (FDJ-BigMat), Heinrich Haussler i Christophe Le Mevel (Garmin-Barracuda), Simon Gerrans (GreenEdge), Denis Menchov oraz Denis Galimzyanov (Katusha), Damiano Cunego (Lampre-ISD), Elia Viviani i Ivan Basso (Liquigas-Cannondale), Alejandro Valverde oraz Jose Joaquin Rojas (Movistar), Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Levi Leipheimer, Tony Martin (wszyscy Omega Pharma-Quick Step), Marcel Kittel (Project 1t4i), Luis Leon Sanchez, Bauke Mollema, Mark Renshaw, Laurens Ten Dam (wszyscy Rabobank), Jerome Coppel (Saur-Sojasun), Thomas Voeckler oraz Pierre Rolland (Europcar), Juan Jose Haedo i Nick Nuyens (SaxoBank), Thomas De Gendt oraz Romain Feillu (Vacansoleil-DCM), Bradley Wiggins, Richie Porte, Chris Froom (wszyscy Sky Team).

Oprócz wyżej wymienionych gwiazd na starcie pierwszego, europejskiego wyścigu z kalendarza WorldTour staną również Maciej Bodnar i Sylwester Szmyd (obaj Liquigas-Cannondale) oraz Jarosław Marycz (SaxoBank).

Wstępna lista startowa Paryż-Nicea 2012:

AG2R LA MONDIALE 
ROCHE Nicolas
RAVARD Anthony
PERAUD Jean-Christophe
MINARD Sébastien
KADRI Blel
DUPONT Hubert
CHEREL Mikael
BOUET Maxime

 

ASTANA PRO TEAM 
SEELDRAYERS Kevin
PETROV Evgeni
KISERLOVSKI Robert
KANGERT Tanel
GUARNIERI Jacopo
GAVAZZI Francesco
FOFONOV Dmitriy
BRAJKOVIC Janez

 

BMC RACING TEAM 
VAN GARDEREN Tejay
PHINNEY Taylor
MOINARD Amaël
LODEWIJCK Klaas
HUSHOVD Thor
?
BURGHARDT Marcus
BOOKWALTER Brent

 

COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE
TAARAMAE Rein
MONCOUTIE David
MATE MARDONES Luis Angel
DUMOULIN Samuel
DI GREGORIO Rémy
BUFFAZ Mickaël
BAGOT Yoann

 

EUSKALTEL – EUSKADI 
VERDUGO Gorka
SICARD Romain
SAEZ Adrian
IZAGIRRE INSAUSTI Gorka
CAZAUX Pierre
BILBAO Peio
ASTARLOZA Mikel
ANTON Igor

 

FDJ-BIGMAT  
ROY Jérémy
PAURIOL Rémi
JEANNESSON Arnold
HUTAROVICH Yauheni
GESLIN Anthony
FEDRIGO Pierrick
CASAR Sandy
BONNET William

 

GARMIN – BARRACUDA
VANMARCKE Sep
TALANSKY Andrew
NAVARDAUSKAS Ramunas
LE MEVEL Christophe
KLIER Andreas
HAUSSLER Heinrich
FERNANDEZ Koldo
BAUER Jack

 

GREENEDGE CYCLING TEAM
WILSON Matthew
SULZBERGER Wesley
MEYER Cameron
KRUOPIS Aidis
HOWARD Leigh
GERRANS Simon
DAVIS Allan
ALBASINI Michael

 

KATUSHA TEAM
VICIOSO Angel
SPILAK Simon
SMUKULIS Gatis
MENCHOV Denis
KRISTOFF Alexander
ISAICHEV Vladimir
GALIMZYANOV Denis
FLORENCIO CABRE Xavier

 

LAMPRE – ISD
ULISSI Diego
RIGHI Daniele
PIETROPOLLI Daniele
LLOYD Matthew
CUNEGO Damiano
BONO Matteo
BOLE Grega
BERTAGNOLLI Leonardo

 

LIQUIGAS-CANNONDALE
VIVIANI Elia
SZMYD Sylvester
SABATINI Fabio
NERZ Dominik
KING Edward
DALL’ANTONIA Tiziano
BODNAR Maciej
BASSO Ivan

 

LOTTO-BELISOL TEAM 
VAN LEIJEN Joost
NEYENS Maarten
MEERSMAN Gianni
KAISEN Olivier
HENDERSON Gregory
HANSEN Adam
DE CLERCQ Bart
BAK Lars

 

MOVISTAR TEAM  
VALVERDE Alejandro
ROJAS Jose Joaquin
MORENO Javier
LOPEZ GARCIA David
KONOVALOVAS Ignatas
GUTIERREZ José Ivan
ERVITI Imanol
ARROYO David

 

OMEGA PHARMA-QUICK STEP 
VANDENBERGH Stijn
MARTIN Tony
MAES Nikolas
LEIPHEIMER Levi
DEVENYNS Dries
DE WEERT Kevin
CHAVANEL Sylvain
BOONEN Tom

 

PROJECT 1T4I 
VEELERS Tom
KITTEL Marcel
HUGUET Yann
GRETSCH Patrick
GESCHKE Simon
DEGENKOLB John
DE KORT Koen
CURVERS Roy

 

RABOBANK CYCLING TEAM
WYNANTS Maarten
VAN WINDEN Dennis
TEN DAM Laurens
SANCHEZ Luis-Leon
RENSHAW Mark
NIERMANN Grischa Jan
MOLLEMA Bauke
BARREDO Carlos

 

RADIOSHACK-NISSAN
SCHLECK Frank
SCHLECK Andy
MONFORT Maxime
KLÖDEN Andréas
IRIZAR Markel
GERDEMANN Linus
BAKELANTS Jan

 

SAUR-SOJASUN 
TALABARDON Yannick
SIMON Julien
LE LAY David
HIVERT Jonathan
GALLAND Jeremie
ENGOULVENT Jimmy
DELAPLACE Anthony
COPPEL Jérôme

 

SKY PROCYCLING 
WIGGINS Bradley
URAN Rigoberto
THOMAS Geraint
SIVTSOV Kanstantsin
PORTE Richie
PATE Danny
KNEES Christian
FROOME Christopher

 

TEAM EUROPCAR
VOECKLER Thomas
ROLLAND Pierre
PICHOT Alexandre
MALACARNE Davide
BERNAUDEAU Giovanni
GAUDIN Damien
CHAVANEL Sébastien
ARASHIRO Yukiya

 

TEAM SAXO BANK
NUYENS Nick
NAVARRO Daniel
MORKOV Michael
MARYCZ Jaroslaw
KROON Karsten
KLOSTERGAARD-LARSEN Kasper
JORGENSEN Jonas Aaen
HAEDO Juan Jose

 

VACANSOLEIL-DCM 
WESTRA Lieuwe
VEUCHELEN Frederik
LIGTHART Pim
LEUKEMANS Bjorn
LARSSON Gustav
LAGUTIN Sergey
FEILLU Romain
DE GENDT Thomas
Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments