Brytyjski kolarz Jonathan Tiernan-Locke, który otrzymał dwuletni zakaz ścigania się za nieprawidłowości w paszporcie biologicznym, rozważa branie udziału w wyścigach, nie należąc do żadnej drużyny. 

Tiernan-Locke mieszka w Plymouth, a zanim zaszło podejrzenie, że kolarz mógł stosować doping, ścigał się w drużynie Sky. Lokalna gazeta „Torquay Herald Express”, donosi, że zawodnik ma oferty od różnych zespołów, m.in. od One Pro Cycling, w której jeździ mistrz Polski w jeździe na czas Marcin Białobłocki. Mimo to rozważa bycie jednoosobową firmą.

Rozmawiałem z kilkoma drużynami, które złożyły mi oferty, kilka z nich było interesujących, ale były też takie, które mógłbym brać pod uwagę w wieku 21 lat. Rozważam startowanie w wyścigach samodzielnie, myślę, że byłbym w stanie pozyskać sponsorów. We wczesnej fazie mojej kariery tak jeździłem i to się sprawdziło – powiedział Tiernan-Locke.

Brytyjczyk wiosną ma wziąć udział w dwudniowym wyścigu Totnes-Vire, ale decyzja czy wystartuje tam sam, czy pod szyldem jakiejś ekipy, ma jeszcze zapaść.

Foto: Cycling Weekly

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments