Tiernan-LockeUCI poinformowała, że wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko kolarzowi Sky Team. Jonathan Tiernan-Locke może mieć problemy przez nieprawidłowości w swoim paszporcie biologicznym.

Sunday Times poinformował we wrześniu, że Tiernan-Locke został poproszony przez UCI o przedstawienie swoich wyjaśnień w sprawie nienaturalnych zmian w wynikach badań krwi zawodnika. Chodzi o okres od końcówki sezonu 2012, kiedy to wówczas kolarz Endura Racing wygrał Tour of Britain i było już wiadome, że dołączy do Sky Team w sezonie 2013. 

“Analiza paszportu biologicznego  Jonathana Tiernana-Locke`a przez Panel Ekspertów, wykazała naruszenie przepisów antydopingowych (stosowanie zakazanych substancji i/lub zabronionych metod),” czytamy w oświadczeniu UCI wydanym we wtorek. W związku z tym, Brytyjski Związek Kolarski rozpoczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko swojemu kolarzowi.

Przypomnijmy, że Tiernan-Locke był objawieniem sezonu 2012. Wygrał wtedy klasyfikacje generalne takich wyścigów jak: Tour of Britain, Tour du Haut Var, Tour Méditerranéen oraz Tour de Alsace. W barwach Sky Team nie zaliczył już żadnego, godnego odnotowania wyniku nie mówiąc już o zwycięstwach.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa