Znana jest już trasa 68. edycji Tour de Romandie. Kolarze aż dwukrotnie podczas pięciu etapów zmierzą się z czasem.

Wyścig potrwa od 29 kwietnia do 4 maja. Losy ostatnich edycji szwajcarskiej imprezy udowodniły, że Tour de Romandie jest swoistym barometrem przed Wielką Pętlą. Ostatni trzej zwycięzcy tej etapówki triumfowali potem w Paryżu. W 2013 roku wyścig wygrał oczywiście Chris Froome (Sky), a jego drużyna zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Obok niego na podium stanęli Simon Spilak i Rui Costa.

2014_romandie_670

Na początek kolarze pojadą ponad pięciokilometrowy prolog wokół Ascony, by pierwszy etap rozpocząć w tym samym mieście i po 203,6 km dotrzeć do Sion. Organizatorzy przewidują, iż podczas tego etapu powodzeniem może zakończyć się ucieczka.

Etap drugi będzie szansą dla sprinterów, natomiast trzeci to królewski odcinek z Le Bouveret do Aigle liczący 180,2 km. Po tym odcinku powinno być jasne, kto będzie się liczył w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Etap czwarty to 174-kilometrowa runda wokół Fribourga. Całą imprezę zakończy czasówka w Neuchâtel (18,5 km).

Organizatorzy zapowiedzieli także, że w przeddzień prologu w Asconie odbędzie się oficjalna prezentacja drużyn.