Przyszłość Michała Kwiatkowskiego (Etixx – Quick Step) w przyszłym roku nie jest jeszcze jasna. Polak zdradza, że ofertami kuszą go dyrektorzy Sky Team, ale on sam chciałby zostać w „stajni” Patricka Lefevere.

Mistrz świata przyznał już jakiś czas temu, że dostał ofertę od brytyjskiego zespołu, ale kwestia ewentualnego transferu, nie jest przesądzona.

„Tu nie chodzi tylko o moje zdanie. Czekam też na odpowiedź od Patricka Lefevere. Trwa to już trochę czasu i jedyne co mogę powiedzieć, to nie chcę myśleć o tej sprawie w trakcie trwania Touru. Zajmowałem się tym w maju i czerwcu. Miejmy nadzieję, że po Tour de France wszystko się wyjaśni”, powiedział Kwiatkowski przed wczorajszą prezentacją ekip.

„Mam konkretną ofertę z zespołu Sky. Mój agent się tym zajmuje, ale ja naprawdę chcę zostać w Etixxie i czekam tylko na odpowiedź Patricka Lefevere. Tu nie chodzi o poszukiwanie nowej drogi. Chodzi o pozostanie w tej drużynie, ale musimy poczekać. Kontrakty kończą się też takim zawodnikom jak: Cavendish, Uran, Boonen i innym. Chciałbym sfinalizować tę sprawę do końca sierpnia i nie mam zamiaru czekać z tym do końca sezonu”, dodał.

Fot: Szymon Gruchalski/mpkol.pl

 

 

Poprzedni artykułPuchar im. Marka Galińskiego dla zwycięzców Tour de Pologne Amatorów!
Następny artykułJan Hirt liderem CCC Sprandi Polkowice na wyścig Dookoła Austrii
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments