Tiernan-LockeJonathan Tiernan-Locke został zawieszony na dwa lata przez UCI. Dodatkowo Brytyjczyk został wyrzucony z szeregów Sky Team ze skutkiem natychmiastowym.

Przypomnijmy, że w grudniu Międzynarodowa Unia Kolarska wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko zawodnikowi ekipy Davida Brailsforda. Śledczy dokładnie badali jego wyniki z Paszportu Biologicznego w 2012 roku, kiedy to Tiernan-Locke jako mało znany kolarz z kontynentalnej ekipy Endura –  zdominował ranking UCI EuropeTour i zyskał kontrakt w Sky Team.

Rozbieżności w badaniach krwi, dotyczyły zwłaszcza końcówki sezonu, czyli okresu w którym kolarz sięgnął po życiowy sukces i wygrał Tour of Britain.

Dziś doczekaliśmy się finału jego postępowania dyscyplinarnego. UCI zdecydowała, że nałoży na niego dwa lata zawieszenia, na podstawie analizy jego Paszportu Biologicznego. Dodatkowo – Sky Team rozwiązał z nim kontrakt.

„Nie ma żadnych wątpliwości, że jego wykroczenia dopingowe dotyczą okresu, kiedy nie był naszym zawodnikiem. Nie możemy jednak tego zaakceptować i w skrócie oznacza to tyle, że nie ma dla niego miejsca w naszej drużynie”, powiedział David Brailsford.

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments