Aleksander Winokurow (Astana) rozpocznie europejski sezon 2012 od wyścigu Settimana Internazionale Coppi e Bartali, który odbędzie się pod koniec marca. Kazach pierwszy wyścig w nowym roku zaliczy jeszcze w tym miesiącu, bo w malezyjskim Tour of Langkawi, jednak Coppi e Bartali będzie dla niego pierwszym startem we Włoszech od Giro d’Italia 2010.

Kierownik drużyny Astana – Giuseppe Martinelli powiedział: „Winokurow rzadko ściga się we Włoszech i dlatego chce wystartować w Coppi-Bartali, by pokazać się włoskim kibicom. Mam nadzieję, że na tych pięciu etapach wszyscy będą go dopingować, a on odwzajemni swoją sympatię do Włoch”.

„Alex obecnie bardzo dużo trenuje. Szczyt formy chce przygotować na kwiecień i maj. Wydaje się, że w pełni wyleczył się już po poważnej kontuzji, której nabawił się podczas Tour de France w zeszłym roku. Wyścigi Tour de Langkawi, a następnie Coppi-Bartali powiedzą nam, na jakim etapie jest jego forma”, powiedział Alexandr Szefer – dyrektor sportowy Astany, który prowadzić będzie drużynę w obu tych wyścigach.

Andrzej

Poprzedni artykułTour de Pologne 2013 wydłużone o jeden dzień!
Następny artykułSensacja w Tour Méditerranéen! Tiernan-Locke wygrał ostatni etap i cały wyścig.
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Każdy Jego start to spektakl-sportowiec i romantyk