Josean Fernández Matxín, dyrektor sportowy hiszpańskiego zespołu Geox-TMC, dał zielone światło triumfatorowi Vuelta a España 2011- Juan`owi José Cobo na opuszczenie drużyny. Dziesięć dni temu, firma Geox wycofała się z kolarstwa. Oznacza to koniec działalności tej ekipy.

Dla hiszpańskich mediów, Matxín przyznał, że nie znalazł jeszcze nowego sponsora dla drużyny. Powiedział również, że jeśli Cobo czy jego pomocnik David dela Fuente znajdą nowego pracodawcę – ich droga jest wolna.

 „Powiedziałem im obu, że nie mogą czekać tylko natychmiast muszą szukać rozwiązania tego problemu. Ja nadal szukam nowego sponsora”, powiedział. „Jeżeli uda nam się uratować tę drużynę, z tymi zawodnikami w składzie to będzie wspaniale. Jeśli nie, zrozumiem ich decyzję”.

Nowej drużyny szuka sobie również inny z liderów Geox`u, Denis Menchov. Rosjanin ponoć jest już bliski podpisania kontraktu z Katushą. Cobo z pewnością również jest łakomym kąskiem dla innych wielkich ekip, pod warunkiem, że w ich budżetach znajdują się środki na taką nagłą sytuację.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments