Pierwszy dzień rywalizacji w szosowych mistrzostwach świata, które odbywają się w Kopenhadze to wyścigi na czas Juniorek i Młodzieżowców. Tego dnia, rywalizować będzie trójka biało-czerwonych.

Jako pierwsze, o medale będą walczyć Juniorki. Dziewczęta z roczników 93 i 94, do pokonania mają13,9 kilometrana płaskiej trasie. Jako pierwsza na trasę wyruszy Katarzyna Wilkos (Azalia Brzóza Królewska). 18-latka stanie na rampie punktualnie o 10:00 i otworzy tegoroczne Mistrzostwa Świata. 19 minut później, zobaczymy jej rówieśniczkę, górską mistrzynię Polski, Katarzynę Niewiadomą (WKLS Krakus BBC Czaja). Brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorek, może pokusić się o dobry wynik. Przypomnijmy, że ta zawodniczka kilka miesięcy temu, podczas Mistrzostw Europy we włoskiej Offidzie była 10. w wyścigu na czas.

Faworytką numer jeden, wydaje się być podwójna mistrzyni Europy, Włoszka Rosella Ratto. O medale powinny walczyć również 8 i 11 z przed roku, Niemka Meike Kroger oraz Australijka Jessica Allen.

Wyścig młodzieżowców to również spora dawka emocji. Panowie, poniżej 23 roku życia, do przejechania mają35,2 kilometra. W wyścigu zobaczymy jednego naszego reprezentanta, a będzie to mistrz Polski w jeździe na czas, Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy). 21-latek stanie na starcie pół minuty po 14:40.

Ubiegłoroczny triumfator, Taylor Phinney ściga się już w ProTeams, więc nie może bronić swojego tytułu. Jest za to spore grono zawodników, którzy są w stanie pokusić się o dobry wynik. Jednym z nich jest Holender Tom Dumoulin, który ostatnio dobrze prezentował się w Tour de l`Avenir. Nie można zapominać o aktualnym mistrzu Europy w jeździe na czas, Francuzie Yoannie Paillot. Groźny będzie 6. przed rokiem, Włoch Matteo Mammini.

Lista startowa wyścigu U-23

Lista startowa wyścigu Juniorek

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments