Mark Cavendish, dzięki zwycięstwu w ​​wyścigu elity mężczyzn, dał Wielkiej Brytanii drugi tytułu mistrza świata w tegorocznych mistrzostwach. Dzięki jego złotemu medalowi, „Wyspiarze” wygrali klasyfikację medalową.

Wielka Brytania, wcześniej miała już złoto dzięki juniorce Lucy Garner, a Bradley Wiggins i Elinor Barker zdobyli srebrne medale odpowiednio  w czasówce elity mężczyzn oraz juniorek. Emma Pooley i Andrew Fenn, zdobyli brązowe medale w wyścigu kobiet na czas oraz mężczyzn do lat 23.

Drugie miejsce w tabeli, zajęła Australia. Złoto dla kraju z Antypodów, zdobyli w czasówkach mężczyzn U-23 i juniorek, Luke Durbridge i Jessica Allen. Matt Goss, w niedzielę wywalczył srebro przyjeżdżając w wyścigu elity mężczyzn tuż za Cavendishem. Z kolei David Edwards i Michael Hepburn, zdobyli odpowiednio brązowe medale w czasówce juniorów i orlików.

Francja dobrą lokatę w klasyfikacji medalowej, zawdzięcza wyścigom ze startu wspólnego mężczyzn, w młodszych kategoriach. Pierre-Henri Lecuisinier zdobył tytuł mistrza świata juniorów, a Arnaud Demaré i Adrien Petit zdobyli dublet w wyścigu orlików.

Klasyfikacja medalowa:

Wielka Brytania : Złoto (2), Srebro (2), Brąz (2) = 6

Australia: Złoto (2), Srebro (1), Brąz (2) = 5

Francja: Złoto (2), Srebro (1) = 3

Niemcy: Złoto (2), Brąz (3) = 5

Dania: Złoto (1), Srebro (1), Brąz (1) = 3

Włochy: Złoto (1) = 1

Belgia: Srebro (2) = 2

Nowa Zelandia: Srebro (2) = 2

Holandia: Srebro (1), Brąz (1) = 2

Szwajcaria: Brąz (1) = 1

Andrzej

Poprzedni artykułJuniorzy biją seniorów – Adrian Banaszek zwycięzcą „Memoriału Henryka Łasaka”
Następny artykułPaolo Bettini obwiniany za kompromitację Włochów na MŚ
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments