Alex Dowsett (Sky) wykręcił najlepszy czas, podczas porannego etapu Tour of Britain. Liderem pozostał Lars Boom (Rabobank).

Kolarze do pokonania mięli10 kilometrów po ulicach Londynu. Najlepszy rezultat wykręcił mistrz Wielkiej Brytanii, młody Alex Dowsett. 23-latek pokonał trasę w 10 minut i 14 sekund. Drugi czas, to dzieło lidera wyścigu, Larsa Booma. Holender stracił do zwycięzcy 5 sekund. Trzecie miejsce dla Lieuwe`a Westry (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team), który z rodakiem przegrał drugą pozycje o setne części sekundy. Najlepiej z Polaków spisał się Marcin Białobłocki (Motorpoint). 28-latek stracił do zwycięzcy 47 sekund, plasując się na 25. miejscu.

W klasyfikacji generalnej, Boom ma 36 sekund przewagi nad Stephenem Cummingsem (Sky Procycling). Na trzeciej pozycji jest Jan Barta (NetApp). Czech do lidera traci 56 sekund. Bartosz Huzarski (NetApp) jest 29, a Białobłocki 41.

Wyniki: 

1 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:10:14
2 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:05
3 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
4 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling 0:00:09
5 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:16
6 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing 0:00:19
7 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
8 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:00:23
9 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:00:25
10 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:00:26
11 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:27
12 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
13 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:00:28
14 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:00:29
15 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:00:30
16 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:00:31
17 Jack Bauer (NZl) Endura Racing 0:00:32
18 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:00:36
19 Leopold Konig (Cze) Team NetApp 0:00:38
20 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:00:43
21 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:00:44
22 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:45
23 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly 0:00:46
24 Russell Hampton (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:00:47
25 Marcin Bialoblocki (Pol) Motorpoint
26 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:00:49
27 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
28 Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly 0:00:50
29 Jonathan McEvoy (GBr) Motorpoint
30 Rene Mandri (Est) Endura Racing 0:00:51
31 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
32 Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly 0:00:52
33 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:58
34 Kristian House (GBr) Rapha Condor – Sharp
35 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:59
36 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:01:00
37 Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor – Sharp
38 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
39 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:01
40 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
41 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
42 Wouter Sybrandy (Ned) Sigma Sport – Specialized
43 Simon Richardson (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:01:02
44 Dan Craven (Nam) Rapha Condor – Sharp 0:01:03
45 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:01:06
46 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
47 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
48 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:01:08
49 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:01:10
50 James Sparling (Can) Team Raleigh 0:01:11
51 Andrew Tennant (GBr) Rapha Condor – Sharp
52 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:01:12
53 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:01:14
54 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
55 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:15
56 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
57 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly
58 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:16
59 Peter Williams (GBr) Motorpoint 0:01:17
60 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:19
61 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 0:01:20
62 Ronan McLaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly 0:01:21
63 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:01:22
64 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:01:23
65 Steven Lampier (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:01:24
66 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
67 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:26
68 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:01:27
69 Richard Handley (GBr) Team Raleigh 0:01:28
70 Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly 0:01:30
71 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek
72 Liam Holohan (GBr) Team Raleigh 0:01:31
73 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:33
74 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
75 Tom Last (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:01:36
76 Tobyn Horton (GBr) Motorpoint 0:01:43
77 Gaël Le Bellec (Fra) Team Raleigh 0:01:44
78 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
79 James Sampson (GBr) Motorpoint 0:01:45
80 Thomas Murray (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:01:47
HD Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing
HD Paul Voss (Ger) Endura Racing
HD Daniel Fleeman (GBr) Team Raleigh

Klasyfikacja generalna:

1 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 24:58:17
2 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling 0:00:36
3 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:00:56
4 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:00:57
5 Leopold Konig (Cze) Team NetApp 0:01:01
6 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:01:03
7 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:12
8 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
9 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:01:13
10 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:25
11 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:01:30
12 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:02:00
13 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:02:34
14 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:52
15 Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly 0:02:58
16 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek 0:03:02
17 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:03
18 Dan Craven (Nam) Rapha Condor – Sharp 0:03:23
19 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:28
20 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:37
21 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:04:19
22 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:04:56
23 Russell Hampton (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:05:10
24 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:05:19
25 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:06:41
26 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:06:45
27 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:08:21
28 Jack Bauer (NZl) Endura Racing 0:08:58
29 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:09:22
30 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:09:26
31 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:09:30
32 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:09:33
33 Simon Richardson (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:09:34
34 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:09:49
35 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly 0:09:57
36 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:37
37 Jonathan McEvoy (GBr) Motorpoint 0:10:46
38 Kristian House (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:10:48
39 Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor – Sharp 0:11:07
40 Rene Mandri (Est) Endura Racing
41 Marcin Bialoblocki (Pol) Motorpoint 0:11:19
42 Liam Holohan (GBr) Team Raleigh 0:11:27
43 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:12:08
44 Gaël Le Bellec (Fra) Team Raleigh 0:12:13
45 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:12:29
46 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:12:47
47 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:13:25
48 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:13:55
49 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:13:59
50 Andrew Tennant (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:14:11
51 Wouter Sybrandy (Ned) Sigma Sport – Specialized 0:14:20
52 Richard Handley (GBr) Team Raleigh 0:14:46
53 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:14:47
54 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:15:22
55 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing 0:15:36
56 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:15:44
57 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
58 Ronan McLaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly 0:15:59
59 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly 0:16:02
60 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:16:14
61 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:16:27
62 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:16:28
63 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:16:31
64 Steven Lampier (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:16:33
65 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 0:16:40
66 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:17:17
67 Tom Last (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:17:29
68 Peter Williams (GBr) Motorpoint 0:17:30
69 James Sampson (GBr) Motorpoint 0:17:38
70 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:18:03
71 James Sparling (Can) Team Raleigh 0:18:17
72 Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly 0:18:19
73 Tobyn Horton (GBr) Motorpoint 0:20:58
74 Thomas Murray (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:21:12
75 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:21:19
76 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:25:26
77 Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly 0:29:47
78 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:33:18
79 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:33:25
80 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:36:37

Andrzej