José Antonio De Segovia (Supermercados Froiz) pozostaje liderem wyścigu Vuelta a Salamanca. Na trzecie miejsce, awansował Karol Domagalski (Caja Rural).

Trzeci dzień rywalizacji w hiszpańskim wyścigu to 129 kilometrowy odcinek w miejscowości Montemayor. Na metę wpadła 32 osobowa grupka, w której kręcił Karol Domagalski. Polak ostatecznie zajął 6. miejsce, a etap padł łupem Hiszpana Antonio Miguela Parry (UPV-Bancaja). Na drugiej pozycji przyjechał Argentyńczyk Jorge Martin Montenegro (Azysa Conor WRC), a trzeci był Vicente Garcia (Caja Rural).

Na pozycji lidera utrzymał się De Segovia. Hiszpan prowadzi nad drugim Algierczykiem, Abdelkaderem Belmoukhtar (Azysa Conor WRC) o 32 sekundy. Taką samą stratę, ma trzeci w wyścigu 22-letni Domagalski.