Karol Domagalski (Caja Rural) po raz kolejny w tym sezonie wygrywa. Tym razem okazał się najszybszy w hiszpańskim wyścigu Torneo Euskaldun.

Od początku środowej rywalizacji miały miejsce liczne ataki, jednak ten decydujący o losach wyścigu nastąpił po 20 kilometrach. Wtedy od od grupy zasadniczej odskoczyło czterech kolarzy: Karol Domagalski (Caja Rural), Gaston Aguero (Azysa-Conor), Gustavo Ignacio Pérez (Ciudad Oviedo), Francisco Garcia (Caja Rural).

Ta czwórka ostatecznie dojechała do mety. Zwyciężył Domagalski wyprzedzając o 55 sekund Aguero i o 2:35 Pereza.

A oto wypowiedź Karola podsumowująca kolejny triumf:

Wyścig odpowiadał mi ukształtowaniem terenu. Pierwsze 80km było płasko i dopiero potem mieliśy do pokonania 3 podjazdy. Pierwsze 2 były trudne i długie a ostatni to tzw. rampa (18% przez jakieś 800m). Dyrektor jasno dzisiaj powiedział, że jedziemy na mnie i tak było. Siedziałem spokojnie w peletonie. Na 50km uformowała się duża grupka uciekinierów i udało się przeskoczyć do nich. Kolejne kilometry to już jazda z 4 zawodnikami. Doszło do selekcji na pierwszym podjeździe. Do ostatniego jechaliśmy w czterech. Tam zaatakowałem i udało się dojechać. Teraz jestem naprawde mocny i bardzo się z tego cieszę.

 

Dla Polaka to już szósty triumf w tym sezonie. Gratulujemy!

Wyniki:

1. Karol Domagalski (Caja Rural) 2:59:53
2. Gastón Agüero (Azysa-Conor) a 55
3. Gustavo Ignacio Pérez (Ciudad Oviedo) a 2:35
4. Francisco García (Caja Rural) a 3:25
5. Abdelkader Belmouhktar (Azysa-Conor) a 4:20
6. Ugaitz Artola (Bidelan-Kirolgi) m.t.
7. Jon Garate (Bidelan-Kirolgi) m.t.
8. Peter Van Dijk (Azysa-Conor) m.t.
9. Unai Elorriaga (Cespa-Euskadi) m.t.
10. Antton Ibarguren (Caja Rural) m.t.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments